| WoWmikasWoW a întrebat:

Stie cineva unde pot citi toata povestea Harry de Rosemary Timperley pe internet? plzzz... FUNDA!

1 răspuns:
| oly1234 a răspuns:

Aceasta este povestirea de un elev:Harry " este o poveste pe care am citit pentru clasa intensiv limba engleză. Setarea a avut loc în Anglia și principalele characthers sunt Christine, mama lui Christine, și Harry. Unii oameni ar putea crede aceasta carte ca un mister, dar alții s-ar putea crede aceasta carte ca o groază. Acest lucru se datorează faptului că povestea în principal, vorbește despre fratele lui Christine " Harry ", care este mort. Când Christine se juca în grădină, ea a început să vorbească cu ea. Părinții ei au considerat că a fost un prieten imaginar și nu este rar pentru copii de a avea un prieten imaginar. Cu toate acestea, Christine păstrat vorbește despre prietenul imaginar " Harry ", și crede că Harry este o figură reală. Mama lui Christine a devenit suspicios cu privire la existența lui Harry și încearcă să găsească informații de bază despre Christine de la centrul de adopție. Mama lui Christine ar putea obține o informație care Harry este fratele lui Christine și pe care a iubit-o pe Christine atât de mult ca o soră. Ei s-au nascut intr-o familie săracă, iar tatăl lor a fost atât de stresat cu privire la viața lor de zi cu zi și încearcă să se sinucidă și încearcă să -l omoare toți membrii familiei de etanșare casă și utilizare a gazelor. Harry observat gazul care vine din interiorul casei și încercările de a scăpa de casa. El deține Christine bine și a ieșit din casă sigilate de spargerea geamului. În timp ce scapă, Harry a murit din cauza casele lor s-au situat într-un loc înalt. Deoarece Harry deține Christine strâns cu brațele, Christine poate supraviețui. După ce mama lui Christine a auzit aceasta, ea a observat că școala lui Christine sa încheiat. Ea a sunat la școală și a întrebat unde este Christine. Profesorul i-a spus că un băiat care sa prezentat ca fiind fratele lui Christine a luat Christine împreună la domiciliu. Mama lui Christine a simțit ceva în neregulă și a aflat că Christine a dispărut.
Povestea s-a terminat ca aceasta, și a fost un emoționant trist, palpitant, și pentru mine. M-am bucurat, în general, această poveste și aș dori să recomand această carte pentru cei cărora le place thrillere.