| dayanaa a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi o lista cu verbe care cer doar infinitivul in limba engleza? sau cu genitivul? e o lista cu verbe insa eu nu am gasit una doar pentru infinitiv. m puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Ai putea da un exemplu concret? Nu îmi pot da seama despre ce anume vorbeşti. Verbele în engleză se comportă normal, fie ele regulate sau neregulate, asta cu excepţia celor modale care au doar o singură formă (must, may, shall, should, ought to).