| ღSคภ๔яค a întrebat:

Buna tpu.Am fost nevoita sa-mi schimb liceul la care invatam,= si am intrat intr-o clasa OK pot spune.La inceput nu ma intelegeam cu nimeni si toti parca aveau ceva cu mine, dar acum ne intelegem bine.Insa,problema mea este cu un tip care nu ma lasa in pace.Este foarte enervant si face pe desteptul.El mereu are replici la orice,replici stupide gen,, iesi acas"',"i-a un leu si taci din gura"happy.etc.In fine eu l-am inteles ca face doar glume, dar in ultimul timp a depasit pragul de gluma si ma dispera.Deci chiar nu il suport si incerc sa nu-l bag in seama,dar el spune chestii multe pana te scoate cu adevarat din pepeni si te face sa-l bagi in seama. daca ma mai enerveza pun pe niste tipi sa-l batahappy, chiar daca nu sunt genul de batausa big grin.Deci,lasand gluma la oparte ce as putea sa fac ca sa nu ma mai enerveze la culme?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e greu sa spui dirigului problema care o ai cu el.

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Poate te place... zic si eu...

| GheorghiuIoana a răspuns:

Pai. Ar fii ok daca ai incerca in primul rand sa il ocolesti. Oamenii de genul acesta nu trebuie bagati in seama ci ignorati. Pentru ca vorba aia"Nu te pune cu prostul ca te confunzi cu el". Chiar daca ti se pare imposibil incearca sa fii mai calma si sa fii preocupata cu totul altceva. Deci pur si simplu sa vorbeasca degeaba. Aiurea. Pana la urma, dupa parerea mea, o sa vada ca nu il mai bagi in seama si, intr-un final te va lasa in pace. In general asa sunt cam toti baietii imaturi. fiecare dintre ei se da mare smardoi si daca e vorba de bataie. Si vede ca nu-i de bine, imediat se face catelus.
In al doilea rand, eu cred pana la moarte ca indiferenta doare cel mai tare. Deci. Pune in aplicare si vezi ce iese.
Bafta! :*