| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU? amcine ma poate ajuta la o intrebare. Evolueaza starea de constienta,in raport cu afrmatia lui Pavel Rusu:"In tinerete,toti vor sa zboare, toti isi aleg cite o pasare care le este mai draga". acest citat este luat din textul "Pasarile tineretii noastre de Ion Druta. cine ma poate ajuta VA ROG FRUMOS

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da..Acest om se refera probabil la firea pe care o au majoritatea tinerilor..adica toti vor sa se distreze si umbla dupa fete/baieti..Asta e parerea mea..Desigur la sfarsitul acestei perioade maturizarea va avea un rol important si le va veni in sfarsit mintea la cap.

| andre1995 a răspuns:

Da ceva mai concret daca se poate, ca acest raspuns la scoala nu o sa mearga