| CIIPRIANNn a întrebat:

Ar trebuie sa cred ma uitam pe internet si deodata am primit un mesaj in care scria : " In fiecare joi rano, alegem la intamplare un vizitator al siteului nostru, pentru a fii norocosul nostru castigator. Pe baza extragerii de astazi, dvs sunteti castigatorul. Asa scria si zicea ca am la dispozitie 3 minute sa raspund la o intrebare
Apoi imi dadea Apple este o companie din si eu am zis din SUA si apoi scria sa bag nr meu de telegon, l-am bagat si apoi imi zicea sa trimit Sms n-am mai trimit pentru ca nu eram sigur daca este ceva adevarat sau ceva inscenat.
Voi ce ma sfatuiti?
Mie imi scrie intr-un colt " Aveti un premiu nerevendicat? "
Ce as putea face?
Raspunsul cel mai bun primeste Funda!

Răspuns Câştigător
| Andrada98M a răspuns:

Nu.Acestea apar pe toate site-urile.Se numesc reclame. Stiu si eu pe cineva care pune asemenea reclame pe internet. Faza e ca fiecare persoana care da clik pe reclama baga in contul celui care detine reclama 1 Euro, sau mai mult happy
Daca iti mai cere si nr de telefon iar tu il dai, el iti trimite un mesaj(asa e programat) si tu ii raspunzi, ti se ia din telefon 1, 24 Euro (tariful) care I se adauga tot lui.
Cam asta e povestea.El castiga tu nu primesti nimic. Faza e ca reclamele sunt legale, iarcei mai multi le folosesc in scopul personal si primesc si bani pentru asta :*
Sa nu mai crezi in astea happy

3 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Nu mai raspunde niciunei oferte care iti apare pe internet si nu mai da date perosnale. Te poti alege cu surprize de ...mama-mama! Nu trebuie sa faci altceva decat sa NU raspunzi ofertelor, oricat de tentante ar fi ele.
Eu iti doresc o zi buna.
Fundita, te rooog? sad

| doggmaster a răspuns:

Teapa zilei se numeste.Doar ignora aceste anunturi.Iti pierzi timpul aiurea