| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU as dori sa stiu care este diferenta dintr-un IAURT si LAPTE BATUT ( acru )?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să complicăm lucrurile:
introdu in ecuație și chefir, sana sau lapte covăsit

| J0B0MAT a răspuns:

Laptele e mai lichid.

| Lucian2473 a răspuns:

Iaurtul se obtine prin amestecul laptelui cu bacterii lactice numite fermenti. De obicei in laptele pentru iaurt se pune o anumita cantitate de iaurt gata pregatit care contine aceste bacterii.

Laptele batut se obtine prin fierberea a jumatate din cantitatea de lapte si amestecul lui cu cealalta jumatate, crud. Dupa care se lasa "la acrit" la o anumita temperatura. Dupa ce laptele s-a „batut", se da la rece.