| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 a întrebat:

Buna TPU, as dori sa stiu si eu desi nu le am cu apicultura adica cu albinele din ce luna a anului nu mai produc miere?
Eu sunt in luna octombrie intr-un joc pe nume Farming Simulator 2022 (FS 22) si nu stiu cand reincep ele activitatea... Martie sau Aprilie?
Cum se proceseaza lana sau bumbacul sa confectionezi haine din ele? Cu lana in special vreau sa stiu stiu doar ca trebuie tunse oile spalata bine si dupa? Mersi Funda!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Albinele încep activitatea de producere a mierii când pot culege nectarul din flori. Deci trebuie să existe flori.