| NoOne18 a întrebat:

Buna TPU,ce parere aveti de Kola Kariola? Vazusem pe un site ca cica se foloseste din banii donati, ca nimic nu e ceea ce pare, escrocherie etc. Ideea e ca eu mai donez pentru animale si chiar as vrea sa stiu care asociatii sunt sigure.

Răspuns Câştigător
| CrMarCos a răspuns:

Oameni răi care sa comenteze vor fi mereu. Cunosc pe o doamna dintr.un sat care face aceași chestie, nu a mers intr.un concediu de ani de zile. A reușit să iasă și ea intr-o seara cu ceva prietene după nu știu câți ani (și atunci s-a trezit cu canapeaua ruptă și mizerie), in rest toată viața ei asta face. Omul ăla trebuie sa și mănânce, de multe ori rămânea fără mâncare pentru animăluțe și medicamente etc. ajutând la peste 80 de cățeluși fi sigur că nu.i ușor plus că ea nu are job, întrebarea ii din ce mănâncă? Aceași întrebare se aplica și aici. Și acești oameni au nevoi, daca te implici 100% și nu ai alt venit ai tot dreptul să trăiești din acele donații. Și ei trebuie să aive un acoperiș, ceva ce să pună pe masă,. lumea mereu va comenta pentru că este rea. Și la biata femeie i s.au urcat în cap tot felul de oameni răi și a vrut să renunțe.