| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Cum pot sa am mai multa incredere in oameni? Simt ca uneori cu oricine as vorbi ma minte sau vrea sa ma manipuleze dupa bunul plac. Sau faptul ca nu ma pot baza pe anumiti oameni. Si nu stiu ce as putea face in situatia asta. Sfaturi? Imi cer scuze daca am gresit categoria.

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Asumandu-ti riscuri calculate. Facand ceea ce se numeste "an educated guess" pe baza epxerientelor anterioare. E adevarat ca nu toata lumea nu are bunul tau interes in minte, dar asta nu inseamna ca toti iti vor raul.

Nu prea ai cum sa ajungi sa cunosti oameni si sa te apropii de ei fara sa fii vulnerabila si sa-ti asumi ca poti fii ranita la un moment dat. If you want an omelette you have to crack a few eggs.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Încrederea trebuie să fie specifică, nu așa, în general.

| Lioana a răspuns:

Urmeaza-ti instinctele. De obicei ghideaza bine.

| tusocalmcristi a răspuns:

Incearca sa iti cauti persoane in care poti sa ai incredere, daca esti de parere ca te manipuleaza probabil your right