| alicexs a întrebat:

de vreo 4 zile am incep sa tin dieta si sa merg la sala zilnic cate 2 ore. am slabit cate un kg pe zi adica 4 kg in 4 zile. stiu ca nu e bine sa pierzi repede in greutate. mentionez ca nu iau pastile nu urmez nimic "miraculos" doar sport si o dieta nu ft stricta. ajutati-ma. este sanatos? este bine pana acum? va rog sa ma ajutati. multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ðianna a răspuns:

E bine-organizata alimentatia ta,e foarte bine ca nu te infometezi,si trebuie sa te felicit ca esti printre putinele persoane care au ales drumul greu,lung,dar sigur happy cred ca vei mai slabi asa o perioada,apoi vei stagna,si vei slabi mai greu...[P.S. la comentariul de mai sus,efectul este scris gresithee hee eu l-am scris corect dar a aparut anapoda,mi s-a mai intamplat la alte raspunsuri]. Tine-o tot asa, sa nu te dai batuta pana nu iti atingi target`ul kiss Nu sunt chiar expert, am aproape 17 ani.Si eu am cateva kg in plus, si de ceva vreme am intors pe dos tot internetul ca sa aflu cat mai multe. :-P Am ajuns la concluzia ca sportul este sfant, nu merg la sala dar alerg in fiecare seara aproximativ 3 km.Se vad rezultatele.Esti puternica, o sa reusesti! happy

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gata cu joaca! Poti sa o patesti. Du-te la un medic nutritionist.

| Ðianna a răspuns:

Hei...Buna.Ne-ai putea spune in ce consta dieta ta? Ar trebui sa slabesti 4 kg/luna, nu 4kg/4zile.Nu este sanatos,nu numai ca va aparea efectul eu-eu(te vei ingrasa imediat cand vei incepe sa mananci normal) dar iti va afecta si sanatatea.E foarte bine ca ai ales sa faci sport, iar in ceea ce priveste alimentatia, incearca sa alternezi alimentele.Mananca de 5 ori/zi, 3 mese principale si 2 gustari. Elimina pe cat posibil orice fel de grasimi (si mezeluri) mancarea gatita (sosul), bauturile carbogazoase. happy

| alicexs explică:

Diana asta si fac exact cum spui tu 5 mese p zi alimentatie variata. am 106 kg am av 110. mananc tot ce e scazut caloric si fac mult sport. de ex dim la 7 mananc o felie 2 de graham cu 2 triunghiuri d branza topita si ceai verde la 11 mananc fructe sau legume mexicane la 14 peste iar la 17 o salata, asta e doar intr-o zi. si in fiecare zi e variat se schimba mesele si alimentele. de la 6 la 8 seara fac sala iar apoi nu mai mananc pentru ca nu mais imt nevoia de a manca.