| Walker a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu o explicatie a termenilor din franceza : une famille nucléaire,une famille élargie,une famille recomposée, la famille se démocratise.
Desigur, funda.
Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| Crucia a răspuns:

Une famille nucléaire : Familie compusa din : Sot, sotie, copii.
une famille élargie : Familie compusa din : Sot, sotie, copii, ( si alte rude precum : parintii sotului / sotiei ).
une famille recomposée = Este o famile cu copii dintr-o casatorie anterioara.
la famille se démocratise. = Presupun ca este familia in care fiecare i-a decizii singura din moment ce este ' une famille démocratise'

# Sper ca te-am ajutat. Bafta :* ~.