| gladiatoru5000 a întrebat:

Bună TPU...mi-am găsit un job la brutărie recent și vreau sa știu cum e munca la brutărie, ușoară sau un pic mai grea?

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nasoala... caldura mare, cârcă multa, bani putini, program non-stop.

| darrio2007 a răspuns:

Destul de grea, pentru tine, mai ales ca nu stii sa faci nimic.

| Dismally a răspuns:

E superb la brutarie, temperatura de 40 - 50 grade, cari saci de 50 kg cu faina, ce poate fi mai placut? big grin

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pâinea se face "cu noaptea-n cap". Ca șofer pe mașină care aprovizioneaza magazinele e mai ok.

| FreddieM a răspuns:

Banuiesc ca asteptai un raspuns de la cineva care a avut experienta in domeniu Noroc ca toti uzerii au fost brutari si stiu. Du-te frate, ia jobul, nimic nu e greu daca faci cu cap, cine stie poate n-o sa ti se para asa de greu, poate esti pe masura si poate te acomodezi sau macar faci putina experienta.Ti-o spune unul care a bagat cinci anisori de subteran.(industria miniera) Nu lua in seama toti expertii astia, care nu-s capabili sa dea un sfat util. Fug toti de munca ca dracu de tamaie. Si astia ar fi viitorul tarii...Vai de Romania noastra.