| OtraGheaLa a întrebat:

As dori si eu sa stiu ce trebuie sa faci ca angajat intr-o fabrica de cherestea(muncitor necalificat) daca stie cineva sa imi explice sau daca a lucrat cineva si daca e munca usoara sau grea Mersi

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu fugi in lume in primele 3 zile dupa 6 luni vei arata mai bine ca cei care fac sala de 2 ani. Esti inteligent, tu vei fi platit in timp ce fraierii dau bani sa faca muschi.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Aha, ca sa fiu mai explicit - nu-ti trebuie nimic, faci acolo. Eu la 170 / 64 kg la 48 de ani = atletic si destul de vanjos dau clasa la multi care arata a gorile. Am facut ceva sport si am muncit de tanar. Depinde de motivatie - sa vrei. Banui ca tu esti f tanar si corpul tau inca nu e format pe deplin. Iti va fi de folos, munca fizica iti consolideaza organismul doar sa nu fii chiar copil si sa nu te fortezi peste puteri. Daca nu esti obisnuit cu munca fizica e mai greu la inceput, dupa aia zi de zi e mai joaca decat ieri.

Răspuns utilizator avertizat
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru OtraGheaLa):

Relativ. Depinde unde nimeresti. Sunt locuri unde tragi si 10 ore daca sefu nu vrea sau nu are de unde prea multi angajati. Poti face si mai multe uneori daca are comenzi care trebuie onorate urgent sa nu piarda clientul. Plata in general nu e f buna dar nici proasta ca e munca fizica dificila si ar trebui sa fie / ora. Daca in timp inveti sa lucrezi si pe masini creste si cotatia ta +salar. Esti dator sa incerci si sa constati daca e ok pentru tine. Fiecare are situatia si pretentii diferite. Nu ai ce pierde pana nu incerci. Eu nu pot spune nimanui nici cat de confortabil e un fotoliu, fiecare trebuie sa guste cu limba lui sa vada ce-i place / convine.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Faci ce ti se spune. Mături, incarci, descarci.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru OtraGheaLa):

Pai da. Trebuie sa ai ceva conditie fizica.

| neutrino a răspuns:

Ca muncitor necalificat, in primul an vei cara in spate scanduri si diverse profiluri din lemn si nu vei pleca acasa pana cand hala unde lucreaza muncitorii calificati nu este "luna".

Răspuns utilizator avertizat