| nobilionut a întrebat:

mi-am instalat de curand windows 7 ultimate si cand vreau sa deschid un program (joc, winamp, browser) imi apare open with si nu mi-l deschide direct trebuie sa-i dau cu run as administrator, cum pot rezolva asta?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca mai intai asta sa vedem daca mai face -> Intra in start –> scrie uac numai daca e in engleza windows-ul, in noua fereastra tragi de bara(rigla) din stanga in jos de tot si dai OK. Da un restart si ai UAC ->dezactivat
Revino cu un reply!

| nobilionut explică:

Nu pot sa-l deschid fiindca imi da tot cu open with!