| LolaLollita a întrebat:

Oamenii sunt foarte stranii: isi fac rau unii altora, iar iertare cer de la Dumnezeu. Ce parere aveti despre asta?

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

A, nu, expresia se refera la a ierta celor ce ti-au gresit tie. Tu ai spus invers, deci cu atat mai mult atunci cand vii sa ceri iertare de la Dumnezeu, se presupune ca ai socotelile incheiate cu cei carora le-ai gresit- nu spun ca persoana respectiva te-a iertat, ci spun ca trebuie sa iti faci partea. Daca iti pare rau cu adevarat. Spun asta, pentru ca, iertarea e un proces care dureaza mult. Ia gandeste-te ca atunci cand cineva te supara cu un lucru minor- cata vreme il tii minte? Daramite pentru un lucru serios- ca sa nu vorbim de crime, cum amintea cineva mai sus.

41 răspunsuri:
| LolaLollita explică (pentru cosmin2344):

laughing posibil.

| cosmin2344 a răspuns (pentru LolaLollita):

Am sa pun si eu o intrebare pe TPU,, daca o fata imi zambeste sau mai degraba rade in hohote la orice-i spun, e posibil asa ma placa? ahah

| LolaLollita explică (pentru cosmin2344):

rolling on the floor) sa stii ca nu e valabil. Sunt zambete/rasete virtuale.

| cosmin2344 a răspuns (pentru LolaLollita):

Ce mai faci virtualitate draga?

| LolaLollita explică (pentru cosmin2344):

Foarte bine, ma uit pe 'net.

| cosmin2344 a răspuns (pentru LolaLollita):

Eu sunt baiatul din foto. picioarele din sandale sunt ala tale?

| LolaLollita explică (pentru cosmin2344):

Sigur ca nu.

| cosmin2344 a răspuns (pentru LolaLollita):

Se spune ca fiecare suflet isi va gasi drumul spre casa! cum comentezi asta lola?

| LolaLollita explică (pentru cosmin2344):

Poate ar trebui sa pui o intrebare daca vrei mai multe pareri/comentarii.
In general, sunt de acord cu acest citat. Nu vad ce as putea comenta asa de mult pe baza lui.

| cosmin2344 a răspuns (pentru LolaLollita):

Buna,ce mai faci draguta?

| vikisim333 a răspuns:

Fiecarui om i se intimpla cite o perioada grea in viata, si de aia savirsesc greseli si pe urma le regreta