| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Recent am inceput sau am incercat sa invat programare in Java dar nu pricep.Adica nu prind cum trebuie ce cod sa utilizez mai ales cand vad altii ca scriu coduri complexe.Asta ma face sa ma simt foarte inunutil.De ce altii pot invata si eu nu?

3 răspunsuri:
| rapandula a răspuns:

Pentru ca ei invata structurat si au o inclinatie catre asta. Vor cu adevarat sa invete programare. Daca te uiti doar la tutoriale si incerci sa copiezi ce vezi ca un robot fara sa inveti functiile fiecarei atributii sau tag, este in zadar.
Iti recomand sa inveti programare din site-urile astea doua:
freecodecamp.org
sololearn.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru rapandula):

Is prost si nu pot knvata asta e gata

| LoveSleep a răspuns:

Pentru ca începi cu Java fără sa știi nimic despre programare.