| cocoilno a întrebat:

Buna TPU... sper ca ma ajutati si de aceasta data straight face. sper big grin.cine ma ajuta si pe mine trebuie sa faq niste versuri in care cuv floare-soare si zane-strune sa rimeze... Cele mai frumoase rime va primi funda

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Se deschide o floare
Ca un zambet de zane,
Mangaiata de soare
Pare-un cantec pe strune.
Nu-i perfecta, desigur, dar cam asa se intampla cand trebuie sa faci poezii pe negandite! Sper, totusi, sa-ti placa. Iar daca nu, altadata sa ne spui din vreme!

2 răspunsuri:
| MidnightLady a răspuns:

Daca-mi dai fundoaca, iti dau un pont. Stiu pe cineva dornic de a compune versuri. So... i'm waiting.

| allmiss a răspuns:

Se vede o floare,
Ce sta la soare,
In ale zorii strune
De zane dezmierdata.