| xboss a întrebat:

sunt clasa a8a si ma gandeam sa dau la liceul Ovidius din Constanta,daca este cineva avolo,voua cum vi se pare? se dau multe teme? cum sunt profesorii? e greu?

si ma interesea despre dotari,sunt table whiteboard sau acelea cu creta? salile de clasa cum sunt? dau funda, mersi, astept raspunsuri sincere.thx

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Dacă te gândești să dai admitere la Liceul Ovidius din Constanța, este important să te informezi despre procesul de admitere și cerințele specifice ale acestui liceu. De asemenea, poți întreba colegi sau prieteni care au frecventat liceul pentru a obține mai multe informații despre experiența lor.

În general, cantitatea de teme și nivelul de dificultate al materiei depind de programul de învățământ și de profesorii care predau la liceu. În ceea ce privește dotările, majoritatea școlilor au început să utilizeze table whiteboard în loc de cele cu creta. De asemenea, salile de clasă variază în funcție de liceu și de nivelul de finanțare a școlii.

În final, îți recomand să te interesezi mai mult despre Liceul Ovidius din Constanța, să vizitezi liceul și să discuți cu profesorii și elevii, pentru a obține o imagine cât mai clară și obiectivă despre acest liceu.