| zahre a întrebat:

Voi ce ati prefera -Romania sa aiba peisaje pitoresti minunate, da orase cam neatractive(cum e in situatia de acum) sau orase superbe si peisaje naturale de tot rasul?

Răspuns Câştigător
| GeosBIOS a răspuns:

Exista si orase frumoase in Romania, dar intr-adevar, majoritatea au devenit neatractive deoarece nu s-a mai ocupat nimeni de ele. Primarii astazi sunt mai mult de forma. Ii doare pe ei exact la basca de proiecte de dezvoltare si urbanism. Fiecare, in Romanica, odata ce s-a vazut un pic mai sus, inainte de toate isi vede interesul, lasandu-si indatoririle ce i se cuvin, pe ultimul plan si nici acolo.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer si una si alta. Dovada ca se poate, alte tari au de toate. Numai Romania are o "cultura" aparte, toate le face pe dos. Acum nu are nici una nici alta, fiindca are grija sa distruga tot. Ma intreb: care este interesul?