| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, acestea sunt tancuri sovietice din Al Doilea Razboi Mondial : "http://prntscr.com/ug694c ".
Au fost abandonate in Siberia.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Aceste tancuri nu sunt din al doilea razboi mondial. Sunt tancuri asa cum spune CookieDog T-72 si T-62/T-64, deci din construite incepand cu 1962 si 1972.
Rusii au atata minereu de fier, incat rar apeleaza la fier vechi, mai ales sa dezmembreze un tanc. Costurile sunt mari.
In anul 1986 rusii au descoperit in Siberia un zacamant de fier si alaturi un camp petrolifer. Au construit combinat metalurgic si rafinarie acolo. Spuneau ca acele zacaminte ar ajunge pentru intreaga Europa pe termen de 100 de ani.

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Multe tancuri din seria T-72 si T-62/T-64, iar restul care par a cutii de sardine imi suna a vehicule de infanterie MBP-1/2/3