| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, ce stiti despre Primavara Araba si legatura pe care o are presedintele Barack Obama cu ea?

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Primavara Araba sunt revolutiile din orientul mijlociu (Iran, Irak, Egipt, Siria, etc.).

Dupa cum sti in unele din tarile respective armata americana ( cand presedintele era Obama ) a intervenit in perioada revolutiilor din diverse motive si interese.

Unii zic ca e bine ca a intervenit, altii zic ca nu SUA nu avea ce cauta in conflictul respectiv si a venit doar pentru petrol.
Cam asta e legatura intre Obama si primavara araba.