| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, credeti ca pornhub ar putea sa corupa mintile multor copii, in cazul in care acestia vizioneaza continut pornografic de pe acest site?
Eu cred ca accesul minorilor ar trebui interzis.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Accesul minorilor este interzis. Doar ca e cam greu sa controlezi pe net treaba asta

| Celcestietot a răspuns:

Este probabil; se poate interzice foarte ușor accesul minorilor.

| Ineys a răspuns:

rolling on the floor
Pai el e interzis dar daca tu ai 15 ani si cand te intreaba acolo, "Aveti peste 18 ani?" Si tu spui ca da, ce vrei sa-ti faca?

Treaba asta ar trebui sa fie controlata de parinti, sa nu-si mai lase odraslele sa hoinareasca peste tot pe internet. Nu cred ca pornografia dauneaza asa grav, mai ales ca in societatea asta nu mai ai cum sa controlezi asta. Degeaba tu ca parinte incerci sa-ti feresti copilul de treaba asta ca oricum la scoala o sa afle de ea de la ceilalti.

De corupt nu are cum, dar o sa le creasca asteptarile despre actul sexual. In realitate nu e chiar asa, nu prea te tine 1 ora si nu prea poti sa stai in maini si in cap si nici ea sa stea in spagat sau prinsa de tavan.

| GoldenZenith a răspuns:

Păi este interzis accesul, dar cum ar putea verifica site ul ca persoana care îl accesează este sau nu majoră? Acum n ai ce le face. Vor si ăștia mici sa descopere chestii laughing

| StrongHeart a răspuns:

Un mesaj amarat de aviz nu prea functioneaza, normal ca o sa dea accept ca are 18 ani,cum facem toti cu orice mesaj unde trebuie sa accepti termeni si conditii.
Si chestia cu controlul parintilor nu prea merge,ca nu poate sa stea parintele tot timpul cu ochii pe el,mai ales cand parintele e la munca,copilul acasa,normal ca o sa vrea sa vada,sa experimenteze, pornografie, tigari, etc, etc.Ideea ar fi sa-l educe sa-i spuna macar riscurile la care se expune, dar curiozitatea nu cred ca o sa i-o stinga oricat i-ar interzice accesul, tot o sa afle, la scoala sau afara.

Deci eu cred ca daca vorbesti cu copilu si ii spui ca sunt lucruri care ii pot dauna pe viitor

| Bruno92 a răspuns:

Needucatia copiiilor corupe mai mult decat p.o.r.n.

| ceafostodata a răspuns:

Și eu sunt de acord cu tine. Înțeleg ca minorii au îndeplinit 13 ani și gata, se cred adulți dar sex-ul și filmele xxx sunt pentru oameni maturi, care au o vârstă majora. Înțeleg ca pedofilia și violul au devenit ceva normal în societatea de azi dar pana la urma copilul este copil! El văzând aceste filme va vrea sa încerce pe pielea lui. Poate sunt eu de moda veche de sunt total împotriva exploatării lucrurilor vulgare către copii.