| Curious2 a întrebat:

Bună tuturor, vă rog să imi explicaţi de ce facultatea de "Ştiinţe politice" e o combinaţie de discipline (filosofie, istorie, geografie, sociologie, marketing si psihologie)?
"Stiintele politice" sunt o "Şaorma cu de toate"?
Care este scopul acestei facultaţi?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"facultatea de "Ştiinţe politice" ...Care este scopul aceste facultaţi?"

1 - să ai și tu o diplomă/hârtie

2 - contribuie în mod fundamental la înţelegerea societăţii şi a problemelor acesteia, precum şi la formarea unor personalităţi independente intelectual, capabile să genereze şi să pună în practică proiecte de succes pentru dezvoltarea personală şi comunitară, stimulând în acelaşi timp schimbări sociale în spiritul libertăţii, creativităţii şi al valorilor democratice.