| nimic pt nimeni a întrebat:

uite povestea continua: vineri seara am trimis mesaj de sfarsit de saptamana cum trimit de obicei si printre persoanele careia i-am trimis era si el. Mesajul suna cam asa:`Vorbe dulci sunt usor de spus, lucruri dragute sunt usor de cumparat, dar oameni de treaba sunt greu de gasit, viata se termina cand tu incetezi sa visezi, speranta moare cand tu incetezi sa crezi, dragostea se termina cand tu incetezi sa mai tii la cineva, prietenia se sfarseste cand tu nu mai imparti, asa ca imparte cu cine crezi ca iti este prieten, sa iubesti fara conditii, sa vorbesti fara intentii, sa daruiesti fara motive, sa tii la cineva fara explicatii... e inima adevaratei prietenii. Sa ai un weekend super-fain!`
Apoi el mi-a multumit pentru mesaj si mi-a zis ca daca as vrea sa ii zic ceva prin acel mesaj sa ii zic direct.Eu m-am pus pe plans si nu am mai trimis mesaj inapoi.Si dupa catva timp mi-a trimis mesaj `noapte buna`. Numai dupa o jumatate de ora am reusit sa ii trm inapoi si eu `noapte buna`. As vrea sa ii trimit mesaj dar nu am cuvinte ce sa scriu in el. Sunt atat de nelamurita de ce s-a intamplat asa, as vrea foarte mult sa aflu daca mai tine la mine.
Acum ceea ce va cer voua e sa imi spuneti si mie, daca aveti vreo idee, ce mesaj sa ii trimit, ce sa scriu in el? Sau e bine sa ii mai trm mesaj? Daca o sa ii trimit o sa continuam sa vorbim ceea ce m-ar face sa il uit mult mai greu. Deci ce sa fac?sad
Va multumesc celor care imi sunteti alaturi!:*

3 răspunsuri:
| dasdas a răspuns:

Nu trebuie sa mai plangi... daca ai sa ii spui ceva spune-i intr-un mod direct fara sa eviti, daca tu crezi ca el nu te mai iubeste intreaba-l daca are pe alt cineva.Nu evita sa ii spui ce simti, daca el vrea sa se desparta de tine spune-i sa nu te mai contacteze si gata! sper ca ti-am fost de ajutor! O sa iti fie destul de greu sa il uiti dar daca nu o sa il mai auzi sau sa il vezi iti va fi mai usor

| CrowUp a răspuns:

In locu tau i'as trimite mesaj asa:

,,Uite,daca tot ai vrut sa iti zic direct,iti zic! Am o intrebare,sa o luam asa, daca si tu vrei, sa ne combinam asa? Ce zici? N-ar fi fain?''

Asa cu curaj i-as trimite.

| nimic pt nimeni explică:

Nu pot zice asa. Din postarea anterioara poate ati vazut ca de fapt el sustine ca ne-am despartit pentru binele meu.Ca eu punand prea mult suflet daca ne desparteam mai tarziu era mult mai greu pentru mine. nu stiu as vrea sa il intreb tot ce imi sta in minte, sa aflu ceea ce simte acum pentru mine, dar as vrea sa o fac intr-un mod cat mai indirect chiar daca el vrea sa fiu directa. dar stau si ma gandesc si, poate are dreptate. poate asa e cel mai bine pentru mine chiar daca imi e greu sa accept.Tot mai cred ca o sa existe o continuare, dar am o presimtire ca o sa fie cam reasad