| Cris06 a întrebat:

VA rog sa ma ajutati... mie imi place muzica, am auzit ca trebuie sa fac exercitii pentru voce si printre acestea se numara si vocalizele.
Am gasit pe net inregistrari cu o profesoara de canto care prezinta vocalize. Treaba e ca sant multe imi ia vreo ora sa le fac pe toate spuneti-mi voi ce trebuie sa fac dati-mi exemplu ce exercitiii sa fac pls... adica vocalize dati-mi si exemplu ma me mi mo mu sau din astea vreau o explicatie de ajutor si clara cv exercitii pe care sa le fac in fiecare zi. ( daca se poate un link cu model video pe you tube ) funda ajutor!

2 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

- Îţi recomand să te apuci de lecţii de canto. Sunt la palatul copiilor profesori de canto, se merită să îţi încerci norocul toamna sau dacă nu caută acum.

O zi frumoasă.

| daassh a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la o profesoara de canto ea te va indruma cel mai bine ce sa faci, cum sa faci, cat sa faci sfatul meu.Succes!