| piscot a întrebat:

va rog sa-mi spune-ti daca stie cineva cum sa modific marimea unei poze din MB in KB?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In paintbrush al windows-ului intri si o salvezi cu SAVE AS. Alegi acolo JPG in loc de BMP si ti-o comprima.

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca ai instalat office-ul, inclusiv Microsoft office picture manager deschide-o cu el si fa un resize la poza. si salveaz-o asa.

| I'm just me a răspuns:

Sa ocupe mai putin?

| zemantex a răspuns:

Instaleaza-ti Irfanview (e gratis) si deschide poza. apoi da-i resize pozei (ce marime vrei) si salveaz-o in noul format.