| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Scolile speciale au acelasi program ca cele normale? Ma refer mai mult la vacante. Mi sa oferit un post de contabila la o astfel de scoala si vroiam sa stiu daca si contabila intra in vacanta o data cu elevii atunci cand se termina anul scolar. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Din pacate trebuie sa te dezamagesc. Absolut la toate scolile, in momentul in care elevii iau vacanta, doar cadrele didactice iau vacanta, desi au si acestea o perioada de activitate, personalul auxiliar (secretare, bibliotecara, laborante, administrator, contabila si femeile de servici) raman in activitate pe perioada vacantelor, acestea programandu-si concediul de odihna, in functie de vechimea fiecaruia, la mica intelegere, intr-o oarecare ordine. Tin sa mentionez ca daca vacanta de vara are 3 luni fara o saptamana, nr. de zile de concediul a personalului auxiliar este mult mai mic.

1 răspuns:
| someone24 a răspuns:

Multumesc frumos!