| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cam cat de inalt o sa fie Creek Tower din Dubai? Din cate am inteles inca nu au inceput sa il construiasca doar l-au proiectat si o sa fie cea mai inalta constructie din lume depasind Burj Khalifa.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inaltimea finala nu a fost dezvaluita dar dezvoltatorul Emaar vorbeste oficial despre o inaltime de cel puțin 828 metri, inaltimea Burj Khalifa, cost aproximativ de 1 miliard de $, se va termina in 2021.