| nimeni_3927 a întrebat:

Cam in cat timp poti uita de persoana pe care ai iubito cel si cel mai mult pe lumea asta...stiind ca ea nu te mai iubeste asa cum te iubea odata...incerc sa rezist presiunei dar nu reusesc...nu stiu ce sa fac... mintea imi zice sa renunt la ea dar inima si sufletul imi zice sa lumpt pentru a o recastiga...chiar daca ea mi-a zis ca tot pe mine mar alege daca ar mai alege un iubit...nu stiu ce sa cred...nu stiu ce sa fac si nu stiu ce mai simt in clipa asta...am foarte mare nevoie de niste sfaturi de la prieteni. Vreau cat mai multe sfaturi.PLsssss.

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Te cred ca treci printr o perioada grea pentru ca si baiatul meu este in aceeasi situatie ca tine. NU stiu citi ani ai dar eu te sfatuiesc ca si pe fiul meu desi nu vrea sa ma asculte ca daca va iubea respectivele cum le ati uibit voi statea linga voi si in bordei asa ca nu a fost o adevarata iubire, SFatul meu este sa mergi mai departe nu te uita in urma pentru ca daca te a lasa 1 data s ar putea sa se repete si sa ti pierzi timpul. MAi bine CUnoaste alta persoana care te merita. AI cazut .nu i nimic ridicate si mergi inainte. FEte sunt 3\1 asa ca ai de unde alege. Te rog asculta sfatu si nu face o tragedie. NI ar placea sa vb pe privat. SUnt o mama care trieste alaturi de voi aceasta deceptie si mi ar placea sa te mai pot incuraja si sa mi sp ce ai hotarit ok

| giulya33 a răspuns:

Buna. Am citit intrebarea ta si sfatul meu este sa te linistesti, sa te gandesti foarte bine la ce ai de facut, daca fata cu care erai ti-a zis ca nu te mai iubeste ca inainte, inseamna ca nu te merita. Tu suferi, este greu dar trebuie sa-ti revii. Iesi cu prietenii in oras, ocupa-ti mintea cu ceva iar timpul va rezolva totul. Nu claca, nu te lasa prada disperarii pentru ca viata merge inainte. Aceea care va fi a ta, fii sigur ca va ramane langa tine, te va iubi pentru ceea ce esti si niciodata nu-ti va spune in fata" nu te mai iubesc!" Sper ca te-am ajutat si ai grija de tine. O seara linistita.

| Official a răspuns:

In cat timp? ...in 5 luni pe putin. Asta ar insemna sa nu te intalnesti cu ea, sa o eviti, si sa nu o cauti! Tot pe tine te-ar alege daca ar mai alege vreun iubit? Sincer nu cred! A zis asa pentru ca sigur nu mai are nevoie de un alt baiat, i sa silit laughing "cunosc persoane de genul acesta" vrea liniste si atat, nu-ti fa griji cu altul nu va fi de curad "cred"! Sfatul meu este sa mergi ininte si sa incerci sa o uiti! Sa fii puternic si sa o faci sa vada ce a avut langa ea, sa o faci sa regrete, sa fii cel mai puternic in fata ei! Sa ai viciile tale pentru a putea uita putin cate putin. Am trecut si eu prin asta si stiu cum e.