| Ana a întrebat:

Care au fost motivele voastre pentru care v-ati despartit pana acum de iubit/a? Daca nu sunt prea indiscreta, daca va deranjeaza intrebarea mea nu raspundeti wave

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Cea care raneste cel mai tare intr-un cuplu, este minciuna, dupa parerea mea. Pentru ca daca minti o data, trebuie sa mai spui inca cateva minciuni ca sa ti-o acoperi pe prima. Si, este inevitabil sa nu afle partenerul cel putin una dintre minciuni.
Dupa ce afla ca ai mintit...devine suspicios, isi pierde increderea in tine. Si fara incredere nu mai poate fi considerata relatie.

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Motivul principal care ma poate face sa renunt la o relatie e minciuna. Iar mai apoi desigur nepotrivirea de caracter, de varsta sau distanta.

| Silvia a răspuns:

Nu ma simteam bine in compania lui.big grin

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

M-am despartit de un singur iubit, fiindca eram prea departe unul de altul si relatia nu a rezistat.

| Luori a răspuns:

Prea multe suferinta.

| JoJo a răspuns:

Dupa o relatie de 6 luni nu a fost in stare sa-mi dea un motiv, o explicatie!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Am fost mințită, și eu asta nu tolerez.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vicii, tradare, nepotrivire de caracter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine nu-s motive lumesti... S-a terminat si gata.Moare dragostea si nu poti gasi motive lumesti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De iubirea vietii (stii tu, aia la care te gandesti mereu dupa) m-am despartit din prostia personala, din orgoliu idiot si din cauza imaturitatii. Platim pentru asta in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...primul meu pr.era un tip foarte "sa stie el tot, unde sunt, ce fac, etc" ma aborda ft mult.straight face iar cel mai recent.nu stiu.nu era sigur in multe lucruri si se lasa usor influentat de altii...in general, eu tind sa cred ca noi fetele, femeile tinem la pr.nostru la inceput, cand e dragostea mare si at.ne aratam "toate partile frumoase, tot ce e mai bun la noi" si aici gresim...pe cand baietii, respectiv barbatii se ataseaza de o femeie abia dupa cateva saptamana.ca la inceput sunt ft indiferenti.nu tin cont ca "e fata faina" si inca cevaaa. spre exemplu eu.sunt o pers.care ma plictisesc repede de un barbat daca nu stie sa ma tina in suspans, sa fie misterios. Daca nu sunteti de acord cu mine.contrazice-ti-ma! mai acumulez si eu "experienta" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut o relatie de 1 am de zile si inca il mai iubesc dar acum o saptamana ne-am despartit pentru ca s-au bagat prea multi in relatia noastra si au vrut sa ne desparta in cele din urma au reusit chiar si cea mai buna prietena a mea e fost invidioasa pe nou 2 si a reusit sa ne desprta insa noi inca ne mai iubim dar din pacate nu mai putem fi impreuna pentru ca iarasi va fi cineva care ne va desparti dar suntem foarte buni prieteni.si ne aducem cuplacere aminte la clipele frumoase si ne vine sa plangem. dar am pierdut un iubit si am prinit un schimb un prieten

| curcubeulfaraculoare96 a răspuns:

Pai cum a spus si silvia sau m`am indragostit de altcineva