| Mariusssss a întrebat:

Care credeti ca sunt efectele guvernarii Boc asupra Romaniei pe plan extern? Presedintele Basescu a dus Romania intr-o directie buna? De ce intotdeauna ne spunem ca oricine ar fi la putere tot rau o sa ne fie?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pai boc si basescu (nici nu merita sa le punem litere majuscule la nume) fac numai probleme in tara o baga in probleme si face viata omului aspra. Daca s-ar curata tot parlamentul de corupti si ar veni unul care e in stare sa puna Romania pe picioare ar fi alta treaba.

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

România pe plan extern contează prea puţin în luarea unor decizii importante. Guvernul Boc, cu bune şi rele a scos ţara din criză, împreună cu sacrificiul celor mulţi şi săraci dar cu împotrivirea puternică a majorităţii celor care au acumulat averi colosale în timpul celorlalte guvernări.
Preşedintele nu poate " duce " o ţară în nici o direcţie dorită numai de el, deoarece există nişte legi şi reguli interne şi internaţionale care trebuie respectate.
Cei care au acumulat averi uriaşe prin mijloace necinstite, cunoaştem perioada în care au fost făcute aceste averi, manipulează puternic marea masă a populaţiei prin mass media în propriul interes, iar populaţia - în special tineretul - dacă nu vor reuşi să gândească prin prisma proprie şi se vor lăsa mai departe manipulaţi, bunăstarea generală va avea de suferit.
Dar din păcate, părerea mea proprie e faptul că nu vom reuşi să ne alegem oamenii adevăraţi, şi vom pleca mai departe urechea la lichelele binevoitoare şi mincinoase.

| Arthur a răspuns:

Apropo, era să uit, PDSR-ul tocmai s-a evidenţiat exemplificând proverbul : lupul îşi schimbă părul dar năravul ba, prin ghiduşia spectaculoasă a unui lider de vază al său care şi-a dus obiceiurile pe plaiurile europei. Mai exact la parlamentul european ( lider ales de voi bineînţeles dar huiduit de tot parlamentul european ).
Şi tot era să uit de cârdăşia sindicatelor cu acelaşi partid ( socialist, dar pentru ei, pentru societatea lor mai bine zis, restrânsă bineînţeles ). Iar acest lider depăşeşte cu mult ( în realitate ) averea şi salariul şefului statului.
Minte multă!

| clauss a răspuns:

Eu sunt neutru si va spun ca pe plan extern nu ne ia nimeni in seama, suntem prea mici pentru decizii, pe plan intern vad ca a inceput sa se miste lucrurile, dovada daca mai e de specificat, a inceput sa creasca leul si asta e de bine, asa ca mai bine ca nu ne ia nimeni in seama, doar asa ne putem concentra mai bine pe problemele noastre

| Mariusssss explică:

Acum sa nu spui ca Basescu saracul de el a adunat averi ceva mai mici decat ceilalti! laughing Totusi Nastase patru case pot fi toate justificate la o adica, numai fetita lui Base isi ia casa de un mil; ion de euro pe banii castigati ca notarita intr-unsat cu 200 de locuitori laughing Gargara asta pedelista este mereu aceeasi mama ce au facut cei de dinainte. Doar ca PDL-ul a luat puterea taman pentru a repara ceea ce au facut cei de dinainte nu? Huh, cum va prosteste nu stiu dar personal vad ca Romania evoluase adica aia de dinainte asa cumerau am intrat in NATO, In UE, cand sa intram in Shenghen, pauza. Huh...i don't like Romaniasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ar trebui sa ia legatura cu mine,datorita relatiilor mele,suspuse,cu presedintii mai multor state pot face ceva pentru guvernul respectiv, am marea rugaminte ca sa paricipi si tu, sa-mi aduci sulul de hartie igienica