NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Care cuvânt dintr-o limbă alta decât cea română vi se pare cel mai frumos, dar strict pentru muzicalitatea sa?

46 răspunsuri:
| Diana0727 a răspuns:

I love you/Je t'aime/Ich libe dich/Te creo/Te amo... Suna minunat in orice limba! happy

| NOname explică (pentru Diana0727):

Tocmai ascultam "I adore U". love struck

| Mihai_Ionita_1987 a răspuns:

Fairplay

| Aiden a răspuns:

Luces(spaniolă) = lumini

| ely363 a răspuns:

Poule mange le chou= găina mănâncă varză. Mie îmi place cum sună!

| KуКлА a răspuns:

Summer -vara, sun-soare(engleza)

| ThomasTom a răspuns:

Summer

| luisaP a răspuns:

Adagio, ascending, ambrosia

| NOname explică (pentru luisaP):

Chiar că sunt superbe.

| MeowXDoo a răspuns:

Aime...

| cvbnffffff a răspuns:

Death

| Tudor_Gabriela_1950 a răspuns:

Tot mama...care se intalneste sub aceasta forma in mai multe limbi: romana, rusa, slovaca, slovena, spaniola, ucraineana, suedeza si - neasteptat - in limba swahili.

| zuzu211 a răspuns:

Pizza