| ony_3293 a întrebat:

Care dintre voi face dans sportiv? si ce dansuri ansati?

2 răspunsuri:
| Patriciia a răspuns:

Eu fac dans sportiv si sunt in clasa C, fac dans de 6 ani si am fost si campioana nationala... pai la dans sportiv sunt 2 sectiuni: standard si latino fiecare sectiune are cate 5 dansuri: Standard :aici trebuie sa ai o rochie lunga adica rochie de standard daca o sa faci o sa vezideci dansurile standard sunt: 1.Vals lent
2. Tango
3.Vals vienez
4.Slow fox
5. Quick step
Si dansurile Latino se danseaza cu rochii scurte sti tu rochile acelea vestite de latino cu paiete si pene si zvarofschi, deci dansurile Latino sunt:
1.Samba
2.cha-cha
3.Rumba
4.Passo-doble
5. Jive(rock)... sper ca te-am ajutat. fundita?/:*

| Ena23 a răspuns:

Eu dansez hip-hop de 5 luni, tektonik de 1 an si dansuri orientale(indiene) de 2 ani.:*dar tu?