| Alexandrina95 a întrebat:

Care e femininul la tren?

Răspuns Câştigător
| Nobody_1210 a răspuns:

Tunel

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar tie ti se pare ca "tren" ar fi cumva adjectiv, ca sa aiba forma de feminin?
Nu te doare? Serios, acum!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca se vrea o intrebare haioasa, ai postat-o la o categorie nepotrivita.
Daca era la Trivia/Amuzante, o consideram haioasa. Fiind la Conversatii, nu poate fi considerata decat stupida.

| Alyra a răspuns:

Nu-s sigura, dar cred ca locomotiva.

| Alyra a răspuns:

Mie nu mi se pare ca tunel ar fi la feminin.Adica:o tunel?

| karlikuicsddd a răspuns:

@ Rosy draga mea, nu te-ai prins laughing Tren e masculin iar TUNELUL este "femininul", astfel trenul intra in tunel laughing e simplubatting eyelashes

| DudaYeah a răspuns:

"treana"laughing
acum serios vorbind, chiar nu stiu big grin daca afli zi-mi si miehappy

| Alexandrina95 explică:

Stefanutzmik99 :trenuri, e pluralul tongue

| Alexandrina95 explică:

Eu stiu raspunsul, vreau sa vad daca ghiciti happy

| Alexandrina95 explică:

Nu,nu ma doare.Aceasta nu este altceva decit o intrebare haioasa, trebuie sa te folosesti numai de imaginatiehappy

| Alexandrina95 explică:

Ok,p/t viitor o sa stiu.Si toti nu cred ca daca este amplasata la alta categorie isi pierde partea haioasa.

| Alexandrina95 explică:

Foarte corect big grin

| St3fanuTz a răspuns:

Trenuri