| Hammurabi a întrebat:

Care e treaba cu MGTOW ăștia? (mă refer la organizație nu la colegul nostru)
Adică înainte să se hotărască să meargă pe calea lor și să renege femeile, ce făceau? Mergeau pe calea altora?
Se tem atât de mult de femei, că s-au gândit să le elimine cu totul?
Vi se par ok ideile lor?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

De pe wikipedia am luat acele afirmatii.
Nu am zis ca sexul inseamna relatie. MGTOW reprezinta niste barbati ( sau mai bine zis baietasi ) care nu au fost capabili sa-si stapaneasca emotiile si sa treaca peste niste inimi frante. Daca te-a parasit una, nu trebuie sa arunci vina pe femei si sa incepi o astfel de revolta.

Ti-am citat ceva de pe wikipedia "Vowed to stay away from women" care tradus in romana inseamna " Au jurat sa stea departe de femei". Tu incerci sa-mi spui ca nu e asa. MGTOW in adevaratul sens al cuvantului inseamna sa nu mai ai de-a face cu vreo femeie vreodata in viata ta ( sau cel putin cat timp faci parte din MGTOW ).

Eu inteleg ca unii barbati vor sex fara obligatii, dar daca femeile nu vor ce sa faci? Iti creezi un grup si te intorci impotriva lor?

"MGTOW reprezintă bărbați care au si avut de suferit prea mult si/sau prea des din interacțiunile cu femei."
"Au fost abuzați sau partenerele doar au profitat de ei, au fost exploatați."
Prin afirmatiile astea faci grupu sa para ca o adunatura de tantalai care isi ia apararea unul altuia si se inchid intr-o cochilie pentru a se proteja de nemiloasele si demonicele femei, asa-i?

"Bărbații (mai) au nevoie de validările femeilor."
Logic ca nu au nevoie de validarile femeilor, cine a spus ca au? Daca simti asta inseamna doar ca n-ai gasit femeia potrivita.

Chestia asta cu MGTOW mi se pare ceva de genul: "Am incercat si eu c-o gagica, am incercat cu 2, 3, n-a mers, gata exclud de tot femeile din viata mea, sunt manopera diavolului!"
Pe bune? Asa evolueaza societatea? Asa evoluam noi ca oameni in 2019?

Daca ai fost respins de-o femeie inseamna ca nu ii indeplinesti ( sau nu ii mai indeplinesti ) standardele. As simple as that. Pune-te in situatia ei, nu ai face la fel? Daca esti ranit de una, la fel, probabil o meriti, dar fiind prea implicat emotional nu esti capabil sa te exteriorizezi si sa-ti vezi propriile greseli. Aici gresesc adepti MGTOW.

Sincer toata chestia asta cu MGTOW mi se pare o victimizare colosala din partea barbatilor.

180 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Grecule ai o obsesie,vrei sa intri si tu in comunitate?
ti am mai explicat,dezamagiri,frustrari,complexe,misogism,feminismul extrem,misandria = cauze, depinde de la caz la caz desigur,eu unu ma regasesc si in mgtow si in counitatea incel si cine stie inca cate mai,probabil si in categoria calugari budisti, cand te respinge sexul opus, cand esti dezamagit de sexxul opus mereu, nu sunt de acord cu ura sub nici o forma, ura este o otrava care iti otraveste sufletul, pur simplu evit contactul cu sexul opus pe termen mediu, lung

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Stai liniștit că nu te ajung din urmă la obsesia cu sectanții. laughing

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Adică înainte să se hotărască să meargă pe calea lor și să renege femeile, ce făceau? Mergeau pe calea altora?

credeam in sinceritate, seriozitate, iubire, dar realitatea e diferita fata de asteptarile noastre

Se tem atât de mult de femei, că s-au gândit să le elimine cu totul?

nu e vorba de temere pur simplu e timp pierdut, ce sens are sa imi pierd timpul daca stiu ca nimeresc in zona prieteniei? sau ca tampon emotional sa ma indragostesc ca prostul si sa sufar nu ca asa spui tu

Vi se par ok ideile lor?

ura este o otrava care iti otraveste sufletul, pur simplu evit contactul cu sexul opus pe termen mediu, lung

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Daca continui pot ajunge prea fericitul ray aparatorul ordoxiei neamului romanesc

| Hammurabi explică (pentru RAY):

De curiozitate, de câte ori ai fost dezamăgit până acum și de câte ori ai fost respins?

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

De fiecare data cand am incercat, mam vazut cu multe in realitate,am avut si relati online,dar spre deosebire de incel eu nu dau vina pe ele, atractia e ceva involuntar, nu poti obliga un om sa te placa, asa cum nici eu nu plac toata lumea, as fi ipocrit sa pretind asa ceva

| whatevernvm a răspuns:

Pare ceva venit din prea multa frustrare și făcut de oameni cu experiente dezamăgitoare

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Aș putea pune pariu că am avut mai multe rateuri la femei decât ai avut tu.
Dar asta nu m-a transformat nici în misogin, nici în MGTOW, nici în INCEL. Nici nu m-a oprit din drum, nici nu m-a făcut să mă îndoiesc de mine.
Iar chestia cu "de fiecare dată", nu cred că există om normal pe planeta asta care să fie respins de toate femeile.
În mod cert există femei cu care te potrivești și te-ar accepta, dar probabil alea nu-ți plac ție. Probabil ești prea pretențios.
La modul "ori e la nivelul care vreau eu, ori deloc"

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Se duce lumea de rapa.

| Darkmagic a răspuns:

laughing
Mai bine te-ai intreba ce sunt TOATE acronimele tembele cu care societatea de acum, in infinita ei intelepciune ne-a blagoslovit.
In urma cu o suta de ani probabil ar fi fost spanzurati, sau cel mai probabil nu ar fi fost bagati in seama, acum insa, niste insi sunt platiti (si platiti bine!), sa gaseasca tot felul de initiale care sa-i cuprinda in ele pe toti bizarii, pe toti inadaptatii lui peste.
A ajuns prosteala "mgtow" in Romania?
Bravo!
Minunat! laughing
Ceva cu adevarat BUN din vest nu copiati nici picati cu ceara, in schimb, va lipiti de minune de toate cretinismele...aka: Cine e intr-atat de vai de mama lui incat nu e in stare sa tina de mana o ora, o fata...gata! Trece in extrema tembelismului! E mgtow! rolling on the floor
Specia umana trebuie sa dispara. Clar, are prea multe defecte. Aproape ca le vaneaza!

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Eu fac pariu pe punga mea de pufuleti ca nu, la cum arati nu cred, arati de nota 8, nu o spun ca ne cunoastem, man nu am pretenti man, m-am gandit si asta, am experimentat sa vad pur simplu vedeam ca nu emit atractie fizica, asta e

| RAY a răspuns:

De ce sa fie spanzurati niste persoane care nu atrag sexul opus?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se par foarte ok.
Ma da unii nu intelegi ce e conceptul MGTOW. Se refera la dezvoltarea de sine pe plan proferional/spiritual etc etc ca barbat(Calea ta care o alegi tu)Fara a fii dependent de femei, farã a valida femeile cum o fac marea majoritate. Nu urasc femeile, nu le elimina(nu toti)

Nu eliminarea completa a sexului opus, aia sunt deja "black pills".

| RAY a răspuns:

| Pricope_Marius_1997 si tu esti misogin dar scrii ca lumea se duce

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu se angajeaza in relati cu sexul opus

| Hammurabi explică (pentru Darkmagic):

Păi cam de la ideea asta am pornit întrebarea.

| Hammurabi explică (pentru anonim_4396):

N-am spus că urăsc femeile, am spus doar că renunță la orice contact cu ele. De ce se ajunge aici?
Cât de periculoase pot fi femeile?

| Schelling a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu exista "prea pretentios". Evident si perfect normal ca "ori e la nivelul care vreau eu, ori deloc". Care e problema cu asta? Normal ca trebuie sa fie perfecta, altfel nu se numeste relatie, e doar un contract social stupid. Stai cu ea ca n-ai cu cine, sau cum? O relatie nu e o obligatie, nu e musai sa ai, o ai cand intalnesti pe cineva special si perfect pentru tine. Da, perfect, nu doar bun. Daca accepti ceva "bun", se ajunge la inselat, uitat dupa altii, si in primul rand nu e iubire, ca nu are cum, e practic imposibil.

Sa-ti dau un exemplu, desi poate ti l-am mai spus: daca nu ai rabdare si te arunci sa-ti iei un Logan, vei intoarce capul dupa toate BMW-urile. In schimb, un om cu Rolls Royce nu va intoarce capul dupa niciun BMW, ca a lui e mai "blanao". happy Intelegi ce zic? Si da, absolut toata lumea are un Rolls Royce sau un Bentley sau un Lamborhini (orice ii place lui/ei) predestinat. In cazul iubirii toata lumea isi permite, nimeni nu e prea sarac. Toti pot avea "bolid". Si sper ca stii ca nu ma refer la botoxate, ma refer la ce-i place fiecaruia in parte, ceva perfect pentru el/ea.
Asa ca sa iei un Logan, in cazul asta, ar fi o eroare catastrofala, nu vei fi niciodata implinit. Sugestia mea e ca fiecare sa stranga bani de Bentley. Din nou, spun "bani" metaforic, vreau sa spun sa aiba rabdare si sa nu faca compromisuri. happy

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Cât de periculoase pot fi femeile?

provoaca suferinte, dezamagiri

| RAY a răspuns (pentru Schelling):

Plato bun revenit

| OrdanKarris a răspuns:

Mgtow sunt un fel de mai multe feluri: unii sunt cum spui tu: calugari, altii inca interactioneaza cu fete/femei dar exclusiv pentru sex. Motivele si astea sunt diverse. Mi se pare ok ca fiecare sa-si traiasca viata cum vrea. Nimeni nu datoreaza femeilor interactiune sociala, afectiune, bani, timp, atentie. Fiecare ofera ce vrea, cat vrea, cui vrea. Mi se pare mai mult decat ok. Nu inteleg de ce pari atat de contrariat si pui intrebarea la modul ca esti pregatit sa faci ceva in privinta lor, a oamenilor care se axeaza pe drumul si interesele lor, fie ca implica sau nu femei, aproape ca si cum te afecteaza personal si direct deciziile fiecarui om. Sa nu-mi spui ca exista o lege nescrisa unde spune ca ar trebui sa-mi dedic resursele, timpul, sa renunt la hobby-uri si pasiuni personale doar ca sa fac o muiere fericita, nu conteaza care. Spune-mi ca nu asta vrei sa zici. Exista un soi aparte de femei pentru care sunt dispus sa-mi dedic timpul si implicarea. Poate ma etichetez MGTOW, poate nu dar ce stiu sigur e ca daca nu-s multumit de o muiere o lepad mai repede decat un obicei prost si putin imi pasa ce pagube emotionale ii creez atata timp cat eu sunt multumit si imi fac damblaua. Restul e irelevant. AVAR DOHAERIS - women MUST serve!

| Hammurabi explică (pentru Schelling):

Înțeleg foarte bine ce spui.
Dar ăștia nu sunt oameni care caută până găsesc ceva perfect pentru ei. Sunt oameni care au renunțat să mai caute și "merg pe drumul lor".
Au tras deja concluzia că pentru ei nu mai există nimic.
Nici BMW, nici Rolls Royce, nici Logan.

| Darkmagic a răspuns (pentru Hammurabi):

Si eu tot de la ideea asta ti-am sugerat ca ori intrebi "care e treaba" cu o tampenie, ori intrebi "care", in legatura cu toate, esti tot acolo, e o chestiune la fel de inutila. Niste multe acronime sub care se ascund tot felul de inadaptati.
Pe bune?
Intrebi romanii CE e cu mgtow?
CE "istorie" are termenul asta in RO?
Trei ani? Cinci cu indulgenta?
Iti mai dau 20 de acronime care inca nu v-au lovit...sau ce zici de asta:
http://www.tpu.ro/go-to-answer/16069360/

Luati de studiati!
Cine stie cum, poate maine se trezeste vreunul ca el e ABIMEGENDER sau vreun CASSFLUX. :D
Nu stiti ce sunt astia?
Las-asa, + un "Merci" ca inca nu v-au lovit.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

De asta nu poti dormi tu noaptea

| Hammurabi explică (pentru OrdanKarris):

Tu nu poți face parte din MGTOW.
Faptul că folosești femeile cum și cât îți place, utilizând propriul stil și metode pe care alții le consideră "neortodoxe", nu înseamnă că ai renunțat la sexul opus. Înseamnă doar că poți să-l manipulezi (o parte care se pretează la așa ceva) și să-l folosești cum vrei, iar asta ți-e suficient pentru necesitățile tale.
Nu-mi spune că ar fi ok pentru tine să nu mai existe sub nici o formă femei în viața ta.

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Nu mergea berea fără conversație.
Ești ofticos? Numai tu vrei să trăncăni despre sectanții tăi? laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Ei se roaga pentru mine sa le pomenesc, cel putin asa spun ei,ei fac voia domnului,le spun adevarul, le mustrez nu le judec, si cand am fost la ei la biserica le am spus adevarul, deci bei bere? PROST, grecule, cu lamaie?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Eu fac voia domnului

| OrdanKarris a răspuns (pentru Hammurabi):

Exista inlocuitor pentru femei, exista papusa de silicon aia de 2000$ care din ce am citit se simte mai bine chiar si decat un vagin real. Exista posibilitatea unui combo: sex doll + casca VR + pr0n interactiv, ala filmat cu 50-60 de camere 4k si poti interactiona cu modelul. Exista posibilitati. Nu, nu este o solutie ideala, dar exista un prag peste care devine viabila, daca intelegi ce zic. Ca sa nu mai zic ca nu am sa mor daca nu mai exista femei in viata mea. Nu sunt dependent de femeie. Bineinteles este binevenit acel vagin cald si umed si o tipa cu care pot schimba niste glume, clar. Dar nu depind de asta. Aici e diferenta intre mine si tine. Eu ma pot rupe extrem de rapid de oricine. Cum spune Robert de Niro: nu te atasa de nimeni si nimic de care nu te poti rupe in 30 de secunde sau mai putin. Si apropo de MGTOW, vrei sa stii de ce barbatii din vest devin MGTOW, inclusiv aia care nu stiu ce este aia MGTOW dar incep sa renunte le femei fara sa adopte acronimul? Auditie placuta:
https://www.bitchute.com/video/wPBpEefBZTSh/