| Hammurabi a întrebat:

Care e treaba cu MGTOW ăștia? (mă refer la organizație nu la colegul nostru)
Adică înainte să se hotărască să meargă pe calea lor și să renege femeile, ce făceau? Mergeau pe calea altora?
Se tem atât de mult de femei, că s-au gândit să le elimine cu totul?
Vi se par ok ideile lor?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

De pe wikipedia am luat acele afirmatii.
Nu am zis ca sexul inseamna relatie. MGTOW reprezinta niste barbati ( sau mai bine zis baietasi ) care nu au fost capabili sa-si stapaneasca emotiile si sa treaca peste niste inimi frante. Daca te-a parasit una, nu trebuie sa arunci vina pe femei si sa incepi o astfel de revolta.

Ti-am citat ceva de pe wikipedia "Vowed to stay away from women" care tradus in romana inseamna " Au jurat sa stea departe de femei". Tu incerci sa-mi spui ca nu e asa. MGTOW in adevaratul sens al cuvantului inseamna sa nu mai ai de-a face cu vreo femeie vreodata in viata ta ( sau cel putin cat timp faci parte din MGTOW ).

Eu inteleg ca unii barbati vor sex fara obligatii, dar daca femeile nu vor ce sa faci? Iti creezi un grup si te intorci impotriva lor?

"MGTOW reprezintă bărbați care au si avut de suferit prea mult si/sau prea des din interacțiunile cu femei."
"Au fost abuzați sau partenerele doar au profitat de ei, au fost exploatați."
Prin afirmatiile astea faci grupu sa para ca o adunatura de tantalai care isi ia apararea unul altuia si se inchid intr-o cochilie pentru a se proteja de nemiloasele si demonicele femei, asa-i?

"Bărbații (mai) au nevoie de validările femeilor."
Logic ca nu au nevoie de validarile femeilor, cine a spus ca au? Daca simti asta inseamna doar ca n-ai gasit femeia potrivita.

Chestia asta cu MGTOW mi se pare ceva de genul: "Am incercat si eu c-o gagica, am incercat cu 2, 3, n-a mers, gata exclud de tot femeile din viata mea, sunt manopera diavolului!"
Pe bune? Asa evolueaza societatea? Asa evoluam noi ca oameni in 2019?

Daca ai fost respins de-o femeie inseamna ca nu ii indeplinesti ( sau nu ii mai indeplinesti ) standardele. As simple as that. Pune-te in situatia ei, nu ai face la fel? Daca esti ranit de una, la fel, probabil o meriti, dar fiind prea implicat emotional nu esti capabil sa te exteriorizezi si sa-ti vezi propriile greseli. Aici gresesc adepti MGTOW.

Sincer toata chestia asta cu MGTOW mi se pare o victimizare colosala din partea barbatilor.

180 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Dacă pentru femei contează emoționalul, asta nu înseamnă că sunt ființe bune cumva? Adică bărbații sunt reci și nepăsători ele fiind emoționale. Eu nu vad un defect aici. Dacă bărbații nu vor mai vrea sa fie cu femei dacă toți ar hotari asta, nici femeile nu ar avea de ales și și ar vedea de treaba, ca idee ca discuție ipotetica. De suferit în dragoste toți am suferit, fie femei fie bărbați. Fiecare femeie rănită sau singura poate sa ți aducă tot felul de argumente. Și femeile care rămân singure mai la bătrânețe sau care nu s au căsătorit niciodată spun ca le e mai bine asa ca nu stau sa spele sa calce sau sa gătească pentru nimeni, ca asa sunt ele fericite etc. Nu zic ca nu o fi adevărat, la fel și bărbații se simt mai bine singuri. Dar motivele nu ar trebui sa fie dezamăgirile ci ca asa vor ei, asa se simt bine, nu ca toate femeile sunt rele. Altfel cum iți explici ca sunt destule casnicii care funcționează, sunt fericiți doar nu or fi toți de fațada.

| Arrakis a răspuns (pentru Emma30555):

Nu sunt toate, dar tot mai multe femei sunt de o rautate si prostie incredibila. Din cauza proastei educatii pe care o primesc, iar in ziua de azi e vai si amar ce se intampla mai ales cu noile generatii. Doar n-as da vina pe altceva decat pe parintii lor. O fata sanatoasa are si parinti responsabili pentru asta. Adica parinti care nu le neglijeaza emotional si le abuzeaza, dar nici nu le sufoca cu prea multa indulgenta, sa aiba impresia ca li se cuvine orice.

Cum spuneam, mai bine singur fericit decat mizerabil intr-o relatie. Hammurabi sugereaza ca a fi single (forever or not) e ceva groaznic. Dar e ceva departe de adevar si e clar ca nu cunoaste prea multi factori si aspecte (pentru unele poate a fost si responsabil dar nu isi da seama). Sa te simti singur in prezenta altuia e mult mai tragic.
Normal ca multe casnicii functioneaza...dar tot mai multe nu vor mai functiona si trebuie tras un semnal de alarma fiindca societatea moderna se scalda tot mai rau intr-o prostie covarsitoare intoxicata de narcisism la tot pasul.

| Hammurabi explică (pentru OrdanKarris):

Man, nu-ți da cu presupusul despre mine dacă nu mă cunoști.
Nu mă mir de ce există mgtow, mă mir doar cum de-i mulțumește o viață atât de tristă (după părerea mea).
Pentru că da, așa consider, viața fără prezența feminină e o viață tristă, chiar dacă e perfect posibilă.
Iar când prinzi femeia, îi dai cu măciuca în cap și o târăști în peșteră, e la fel de trist. Da, corect, ajungi să o fwuti până la urmă, dar genul ăsta de fwutut e mai nașpa ca o l@bă tristă.
Am înțeles, poți să te descarci în orice jartea care acceptă să o scuipi și să o înjuri. Iar pentru tine asta e suficient. E ok. E plăcerea ta.
Dar nu veni să-mi spui mie că toate femeile sunt așa și nu cunosc eu natura feminină. Nu veni să-mi spui că o femeie adevărată acceptă si vai se udă toată când ștergi tu cu ea pe jos. Că trăiesc și eu pe planeta asta.
Da, femeie adevărată, cu care poți interacționa, care îți poate oferii și altceva în afară de pzidă, pentru că altfel poți să fwuți capra vecinului, că tot aia e.
Dacă ție nu-ți trebuie o femeie adevărată, la fel, e opțiunea ta. Dacă n-ai observat, eu nu te-am judecat nici un moment pentru opțiunile tale și nici n-am avut comentarii directe despre tine cum faci tu. De ce?
Pentru că înțeleg că sunt opțiunile tale și nu e treaba mea. Ai găsit modul în care să obții strict sex și ești mulțumit.
Alții vor mai mult decât strict sex. Îi condamni tu?
Întrebarea mea a fost una generală, fără atac la persoană.
Și am apreciat răspunsurile tale până ai început să faci referiri și supoziții direct la mine.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Hammurabi):

E viata trista daca ai depins o viata intreaga de validarea feminina. Si iti spun eu ca orice "femeie adevarata" dupa o perioada de timp si in circumstantele potrivite devine jartea pentru unul ca mine. Si ia aminte: faptul ca stii sa incanti femeile nu e acelasi lucru cu a cunoaste natura lor. Daca stiai, nu intrebai ce e mgtow si de ce exista. O femeie casatorita dupa 7 - 10 ani de casnicie devine jartea. Nu toate femeile fac asta, in schimb toate femeile sunt predispuse sa faca asta. Nu toate fac asta pentru ca nu toate isi permit sa faca asta, nu toate arata suficient de bine sa faca asta plus alte motive. Si apropo, lamureste-ma ce inseamna la tine "femeie adevarata". Ce-mi ofera mie aceasta femeie adevarata? Cu ce e mai adevarata femeia ta decat femeia mea? Si apropo, am recitit comentariile mele. Nu prea inteleg unde te-am atacat. Si pe final iti vand un mic pont: orice femeie "adevarata" e o cwwwwrva daca o prinzi in ziua potrivita.;) Poate fi peste o luna, poate fi peste un an, poate fi peste 10 ani de casnicie (caz real), unul ca mine isi face aparitia si iti va arde femeia si nici nu vei stii. =))

| Emma30555 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Eu am observat in experienta mea ca femeile mai putin inzestrate fizic erau mai disponibile... Alea care aratu bine erau mai selective. Asta pe aspect. Cat despre caracter, eu zic ca o femeie cu carcater onorabil isi va dori sa fie tratata frumos. Poti sa acepti un tratament mai" dur" doar daca simti ca barbatul ala te iubeste dar asa e natura lui. Deci se poate si cum spui tu, dar totusi sa simti ca ii pasa.

| Ineys a răspuns:

Fatarnicie. Show em da pussey. They will not say "no", trust me.

| Arrakis a răspuns (pentru Ineys):

How many times? Ca aici e vorba de o relatie, nu doar de sex. MGTOW nu mai crede in relatii/casnicii, ci maxim in aventuri, ceea ce oricum include fatarnicia pretinsa de tine.

| Ineys a răspuns (pentru Arrakis):

MGTOW have "... vowed to stay away from women, stop dating and not have children".
De fapt, exclud de tot femeile din viata lor, insemnand ca nu vor avea parte nici de aventuri. Practic homosexuali sau 4ever alone, zoofilie, cine stie ce alte minuni.

Desigur ca multi cum se intampla in toate grupurile si grupulete astea, doar afirma ca respecta anumite "reguli" pentru apartenenta la grup dar in realitate nu le chiar respecta.

Chiar mi se pare o tampenie. Femeia nu e cu nimic mai prejos de barbat, cei ce cred asta sau sustin ideea au niste probleme grave.

Cum se zice si mai sus, e metoda suprema de a iti exprima frustrarea fata de sexul opus. Toata tarasenia asta a inceput de la 2 barbati care au creat conceptul si apoi turma dupa ei.

"The MGTOW community views society as corrupted by feminism."
Asta chiar mi s-a parut amuzant.

Ce mi se pare si mai incredibil si tampit este faptul ca printre cei care sustin ideea asta sunt si oameni inteligenti, cu studii superioare, etc. Desigur, inteligenta nu trebuie sa mearga mana-n mana cu sanatatea mintala.

O viata fara femei? Dar persoana care le-a dat viata ce este? Nu este o femeie? Sa nu mai aiba urmasi? Si cu rasa umana ce se intampla? Ajungem la extinct? Banuiesc ca lucreaza si la o metoda de a da nastere din 2 barbati.

Chiar as vrea sa stau de vorba cu o astfel de persoana, sa-mi prezinte si mie procesul de gandire care a adus la aceasta decizie, cred c-o sa fie mai amuzant ca un stand-up comedy.

| Emma30555 a răspuns (pentru Arrakis):

În relații și casnicii nici eu nu prea mai cred, mai degrabă cred în dragoste sau perioade de dragoste, sau în relații bazate pe interese comune, dar eu nu dau vina pe bărbați. Cred ca ne am învățat mult prea independenți unii dintre noi

| Arrakis a răspuns (pentru Ineys):

In orice caz, de unde copiezi niste paragrafe mentionezi si o sursa, mai ales ca mai mult iti dai cu presupusul despre ce au vrut unii de fapt sa afirme.

Nu exista niciun legamant sacru sau legi nescrise. Sexul nu înseamnă relație. Asta vor doar femeile să impună.

E vorba de commitment, nu înseamnă automat că unele femei solicită express dating sau relații pentru a oferi sex (desi majoritatea cu siguranta).
MGTOW nu sunt automat călugări. Si nici Inceli in negare. Pentru că în general MGTOW reprezintă bărbați care au si avut de suferit prea mult si/sau prea des din interacțiunile cu femei. Si nu vor să repete experiența din moment ce in relatiile anterioare au fost abuzați sau partenerele doar au profitat de ei, au fost exploatați. Faptul ca unii bărbați rezistă in relații / căsnicii nu înseamnă că știm cu exactitate tot ce se petrece si ca respectivii sunt fericiti si exemplele de "asa-da". Repet: MGTOW sunt oamenii sătui până peste cap de natura feminină, au tolerat mai multe decât au avut norocul ceilalți sa nu îndure la un moment dat.

Si puteai sa citesti deja unele răspunsuri de aici. Esențializează decent acest topic.
Dacă nu înțelegi că și bărbații întâmpină probleme pe care femeile moderne le cauzează atunci crezi prost că bărbații (mai) au nevoie de validările femeilor. Repet, feminismul modern chiar e o problema.
Nu există pericolul ca rasa umană să dispară, nici in halul ăsta de mainstream nu a ajuns. Asiaticii cu doi neuroni tot ca iepurii se vor mai reproduce chiar daca nu au nici WC in fundul curții. Nu mi-aș face griji în privința asta. Dar in societatea vestică vor fi probleme tot mai mari dacă femeile nu înțeleg ca există o nevoie de schimbare in atitudinea lor rece și tot mai lipsită de considerație față de sexul masculin.

| Hammurabi explică (pentru Arrakis):

"in societatea vestică vor fi probleme tot mai mari dacă femeile nu înțeleg ca există o nevoie de schimbare in atitudinea lor rece și tot mai lipsită de considerație față de sexul masculin"

Explică-mi te rog și mie prin exemple care este această atitudine rece și lipsită de considerație față de sexul masculin.
Poate înțeleg de ce eu nu am întâlnit niciodată acest lucru.
Vorbesc serios, nu sunt sarcastic și nici nu intenționez să fac mișto. Vreau doar să înțeleg.

| Arrakis a răspuns (pentru Hammurabi):

Bine, ramai la fel de spalat pe creier si scufunda-te in ignoranta tinand toate femeile pe piedestal pana le dai tot tu jos de acolo si treci la altele intr-o bucla infinita. Sunt femei care fac si ele ce faci tu, "don juan".

| Arrakis a răspuns (pentru Ineys):

Din nou foarte gresit.
Tot ai o obsesie in a arunca vina spre barbat iar femeia n-are nicio vina, ci e mereu indreptatita sa se plictiseasca de tine ca i se pare ca nu-i mai indeplinesti standardele. Nu intelegi absolut nimic, mai ales ce inseamna MGTOW care a aparut fix din cauza a ceea ce consideri tu despre cat de indreptatite sunt femeile pentru orice, iar barbatii sa fie sanatosi vazandu-si de drum. De pe Wikipedia interpretezi anapoda fix ce vrei tu, ba chiar te amuzi in mod imatur citind de acolo in premiera mai degraba. Scrie pe Wikipedia, ia uite ce scrie, deci "de fapt"-ul tau e o problema daca promovezi analfabetismul functional doar ca sa ai argumente.
Voi chiar nu intelegeti ca exista femei foarte rele si prost educate. Da, chiar sunt demonice multe dintre ele, spun din experienta. Tot mai multe dispun de un narcisism radioactiv incat ajunge chiar demonic, desi la suprafata par angelice pentru restul lumii. Nu oricine ajunge sa descopere absolut toate laturile dintr-un om. Multi dintre voi cu siguranta n-ati vazut decat una din laturile anumitor oameni pe care ii considerati probabil si cei mai buni parteneri sau prieteni pe viata.
Cine nu a avut de-a face (nu a experimentat) normal ca n-are cum sa inteleaga, mai ales daca se scalda in aceeasi barca a psihopatiei.

| Arrakis a răspuns:

Si inca o chestie. MGTOW exista tocmai pentru faptul ca unii ca voi (cei care faceti parte din turma) negati ca femeile au o parte de vina si ca trebuie sa le scuzam de multe ori un comportament inacceptabil. Adica tot barbatii abuzati sunt in continuare priviti sub-standard de catre societate, in timp ce la aia care raman in relatii multi ani se presupune ca e totul roz acolo (desi majoritatea cuplurilor pretind destule si nu constientizeaza realmente problemele pe care le au, ba chiar le place sa construiasca un mediu toxic in familie)
Cum au luat amploare feminismul si MGTOW explica un baiat pe Softpedia foarte simplu pentru toti prostii:
https://imgur.com/a/qDf74RO

Societatea moderna e tot mai plina de psihopati sau narcisisti (indivizi fara scrupule lipsiti de empatie) carora li se accepta comportamentul abuziv. Lucru care nu poate fi inteles sub nicio forma fix de cei care chiar se regasesc in categoria asta.

Nimeni, dar absolut nimeni nu merita sa fie abuzat in relatii!
Nu exista absolut nicio scuza pertinenta pe lumea asta pentru abuzuri, manipulari si exploatari. Oamenii normali sau empatici au devenit un lux/raritate, ba chiar considerati ceva grotesc in ochii prostilor si psihopatilor care devin majoritari.

| Hammurabi explică (pentru Arrakis):

"Nimeni, dar absolut nimeni nu merita sa fie abuzat in relatii!
Nu exista absolut nicio scuza pertinenta pe lumea asta pentru abuzuri, manipulari si exploatari."

Sună frumos când scrii asta.
Explică-i și domnului Ordan care e de "partea" ta în discuție, chestia asta. Filozofia lui de viață e obținerea de sex prin abuz psihic față de femei. Citește-i comentariile.
Explică-mi cum sunt bărbații abuzați în relații când ceea ce înseamnă "violență domestică" înseamnă 96% femei abuzate?
Bărbatul mgtow se simte abuzat când o femeie pe care abia a cunoscut-o nu se fwute instant cu el? laughing Că doar de sex e vorba în tot rahatul ăsta.
Nu-mi spune că bărbatul mgtow e atât de fragil și sensibil încât nu face față abuzului femeii de a nu-i da pzidă atunci când vrea el. Și atunci își ia jucăriile și pleacă.
Scuză-mă dar e de tot căcatul. MGTOW e de tot căcatul.
Bărbații au construit lumea asta.
Au fost și sunt forța care împinge lucrurile înainte.
Au subjugat natura și animalele.
Și ce să vezi?
S-a găsit un grup de căcăcioși în secolul ăsta care se vaită că sunt abuzați de femei "demonice".
Există umilință mai mare pentru bărbații adevărați, când văd rahatul ăsta?
Și mai au și tupeul să spună că sunt efeminați cei care consideră femeia și o tratează ca ceea ce e, un om normal.
În schimb, plâng ca niște virgine că sunt exploatați de femei, și ajung la decizia că l@ba e regele lor.
Nu pot să scriu scârba infinită pe care o simt, că mi s-ar dizolva monitorul.

| Ineys a răspuns (pentru Arrakis):

Si cine ma rog te pune sa te bagi in seama cu acele femei? Nu stii ca cel mai inteligent cedeaza si ignora? De ce nu aplici tactica asta?

Pe bune acum, daca o femeie nu te place du-te si cauta alta prietene, nu sta dupa fusta ei ca un milog. Mai sunt multe femei pe lumea asta. Asta nu inteleg pampalaii astia din MGTOW ca femeia pe care o vor ei si care vai doamne i-a ranit nu e capat de lume.

Tu vrei sa-mi spui mie ca daca o sa fiu ranit de 5 femei pe viitor, o sa ma dau de partea lor si o sa sustin ideea asta tampita? Jesus Christ, te maturizezi un pic?

Adica barbatii din grupul ala sunt mai destepti decat restul de 90% al celorlalti barbati sau cum? Stii care e problema cu astia? Au prea mult timp liber. Iti spun eu ca cineva care are un job si o viata plina de activitati nu are timp sa stea sa faca grupulete de genu si aliante online.

Inca un motiv de imaturitate este faptul ca isi ascund identitatea tipii astia. Daca tot sunt asa convinsi ca ceea ce fac ei este bine de ce sunt anonimi? O, stai putin, daca ar stii lumea cum arata i-ar lua la injuraturi si pe strada desigur, sau nu... stai, poate-i vede o femeie si-i ia la bataie, am uitat ca astia au 40 de KG si 1.50.

Sa fim seriosi, toti avem latura noastra demonica, diabolica, rea, nesimtita, proasta, oricum vrei tu s-o numesti. Faptul ca ti-o controlezi destul de bine se datoreaza faptului ca nu ai avut de-a face cu persoane precum au avut de-a face acele femei pe care le vezi tu asa. Da, da, exact asta spun, daca ti s-a intamplat asta probabil ai gresit cu ceva. Nu cred eu ca un om normal se comporta asa cum spui fara sa-l lovesti tu prima data cu ceva. Daca se intampla asta totusi, sunt sigur ca nu e o problema a sexelor si e vorba de o problema psihica, care poate aparea atat la barbati cat si la femei, intelegi ce vreau sa zic?

Vorba aia, astia se comporta mai rau ca o muiere.

| RAY a răspuns (pentru Ineys):

Eu nu inteleg de ce trebuie sa iti judeci aproapele doar pentru ca nu gandeste ca tine,nici intrebarea asta nu o inteleg,dar nici nu trebuie sa intelegi de ce uni urasc femeile e treaba lor, fiecare individ uraste,iubeste pe cine vrea el,asta e ca babutele care se aduna la poarta si barfesc,exact asta ati facut si voi ati barfit, judecat, omule cu ce drept te legi te viata altora, noi ne am bagat in viata ta cumva sa stim, asta se numeste heate, prejudecati, nu trebuie sa intelegi pe alti ati prins ideea

| Ineys a răspuns (pentru RAY):

Nu judeca nimeni pe nimeni aici, doar ne dezbatem punctele de vedere diferite...

Cat timp suntem pe TPU discutam fel si fel de lucruri, apoi cand am apasat logout toate au trecut si ne vedem de viata noastra ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat. Sau, cel putin asa procedez eu. Uneori si uit sa intru aici, zile intregi. Nu exista hate, prejudecati... doar taiem si noi frunze la caini. laughing

Pe de alta parte cei care sustin MGTOW judeca intreaga parte feminina a umanitatii pe baza a ce? A 2-3-5-10-20 de femei cu care au avut ei de-a face in viata lor? Asta e problema principala.

| RAY a răspuns (pentru Ineys):

Ce inseamna TPU? inseamna unul pentru toti si toti pentru unul,nu inseamna dezbinare,judecata de apoi, atac la persoana,TPU nu este un loc de dezbateri,TPU nu este un forum,scopul acestui site este de a ajuta pe alti atat,nu de a ataca maniera cum gandesc alti, ai scris acolo ca cei din mgtow sunt ca. MGTOW reprezinta niste barbati ( sau mai bine zis baietasi ) = cu ce drept scrii asta, te ai intalni tu mare barbat ce este cu iceman de exemplu sau | OrdanKarris daca esti atat de alfa ai accepta o provocare nu cred, ca esti tare in gura pe internet, numai considera tu pe alti niste baieti si uitate la tine

| Ineys a răspuns (pentru RAY):

Nu stiam ca sunt reprezentanti MGTOW aici pe TPU. Imi cer scuze daca am ranit pe cineva, mi-ar da si lacrimi, dar e prea cald si sunt putin deshidratat, nu vreau sa-mi pierd si lacrimile.

Cei din MGTOW cu ce drept catalogheaza toate femeile dupa experienta lor cu o femeie anume sau cu un numar restrans de femei?
GigelGigea cu ce drept le-a numit profitoare, prost educate, etc etc?

Mi se pare mie sau tu incerci sa faci justitie selectiv?

| sofisis a răspuns:

Vrei parerea mea sincera? Sunt niste babalai pe care la un moment dat o femeie cu vreo 2-3 secunde mai desteapta i-a umilit, folosit etc. Daca ar fi fost sa fim si noi atat de sensibile la capitolul asta, barbatii stateau pe lab@ si sex VR si papusi gonflabile de muuuuult timp. Sunt barbati pe care de fapt ii sperie femeile si au gasit o scuza: frate eu n-am nevoie decat de sex si atat si femeile sunt fiinte inferioare si nu au drept de a alege.
Pe scurt, mi se par niste tristi care nu sunt in stare sa move the fu*k on!

| RAY a răspuns (pentru Ineys):

Lasa ironia asta, raspunde la intrebare te ai intalni cu un membru mgtow sau doar stii sa ataci virtual?

| Ineys a răspuns (pentru RAY):

Pai cred ca deja comunic cu unul acum si ca am mai comunicat cu altul mai inainte ( GigelGigea ).

| RAY a răspuns (pentru Ineys):

Real omule fata in fata

| RAY a răspuns (pentru Ineys):

Omule tu nu ai dreptul sa judeci pe un site public,nu e treaba ta ce considera un om sa crede, treaba ta e sa ajuti pe alti cat stai pe TPU, si nea GigelGigea a gresit, nici el nu are dreptul de a judeca, nimeni nu are dreptul de a iti judeca aproapele

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Si tu judeci aiurea aproapele tau

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Hai RAY, scuteste-ma. Nu mi-e nici un aproape nimeni din cei despre care vorbesc. Asta 1.
2 daca mi-ar fi i-as spune fix in fata acelasi lucru. Ca e o lab@ trista si ca e cazul sa isi caute co@iele, poate au urcat si nu a observat.
Prea sensibilosi sunteti unii, jur!

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Acum nu ne mai putem exprima ca vai, judecam. Pai ar trebui sa stam toti in silentio stampa in cazul asta.

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Practic judeci sensibilitatea unui om, la fel te poate judeca x ca esti dura si o sa spui ca nu e ok, indiferent de cum e omul il poti accepta sau nu, nu iti cere nimeni sa il accepti dar nici sa ai prejudecati aiurea, sensibilitatea e involuntara, daca omul a iubit cu adv inseamna ca a gresit in concluzie a iubi femeia este ceva gresit conform tie

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Exagerezi,te poti exprima dar nu sa judeci pe cineva sau sa ai prejudecati eronate