| CostinAlamariu a întrebat:

Care este cea mai mare onoare?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru om in general? Depinde de fiecare.

Pentru mine personal? Asta e alta poveste.

| LPCTSTR a răspuns:

Comparativ cu era medievala, onoarea, astazi, exista cand esti acceptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să fii considerat de Dumnezeu copilul Lui...și asta fără merit. happy

| Michaeel a răspuns:

Acum depinde de fiecare si depinde de ce așteptări are de la el însuși și de la viata.

| Editocroci a răspuns:

Onoarea a cam dispărut. Minciuni, secrete, manipulare, interese meschine. Onoarea nu e printre ele.
Dar cred totuși că cea mai mare onoare e să salvezi viața unui om uitând de tine și de viața ta. Cea mai mare onoare este altruismul.