| LolaLoVeCrazy a întrebat:

Care este cel mai folosit cuvant?winking

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca,, mancare,,

| hideaway a răspuns:

Nu cred că se poate afla cel mai uzat cuvânt, dar presupun că formulele de salut şi numele persoanelor sunt cele mai folosite cuvinte.

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu cred ca exista unu, cel mai folosit cuvant. Ai putea sa spui salutul, dar fiecare saluta in felul lui, fiecare are vocabularul lui. Nu cred ca exista doar unul cel mai folosit.

| Musique a răspuns:

Depinde de vârstă.
Copii, spun cel mai des "mama".
Adolescenții, au o mulțime de cuvinte pe care le repetă întruna.
Părinții, văd numai "copii".

Baftă.

| michelia a răspuns:

In lume este OK. Si noi il folosim frecvent.

| MeConstantine a răspuns:

Buna - dupa parerea mea este buna pentru ca este folosit atat ca adjectiv cu buna traba, este buna etchappy cat si ca formula de adresare cu buna dimineata, buna ziua, buna seara, buna ce faci? etc. Este cel mai folosit cuvant in rutina zilnica de aicihappy la altii ca englezii este hyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ''muzica''.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Cred ca Buna thinking sau ok.

Răspuns utilizator avertizat
| Milayaa a răspuns:

Paai eu cel mai des folosesc cuvintul ce faci? ti-ai facut tema?
dar mai spun si aahh ce e frumos afara
vreaau acasa
si cel mai important scoala...
printre noi adolescentii e cel mai folosit cuvint crede-ma big grin