| UnderPressure a întrebat:

Care este cel mai util si scump lucru pe care l-ati cumparat?
Dar cel mai inutil si scump?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Care este cel mai util si scump lucru pe care l-ati cumparat?
Laptopul, telefonul
Dar cel mai inutil si scump?
ceva haine la care aveam alergie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Util si scump? Poate dantura laughing
Am dat mult pe un aparat de sudura "meserias", cred ca ala ar fi. A fost scumpisor, si nu regret deloc.
Inutil si scump, ar fi autoturismul hatchback cumparat in vara asta... Dar totusi il folosesc.

| SilentRain a răspuns:

Hartia igemica
O bluza

| OldSoul a răspuns:

Depinde...
E interpretabil.

Gen, masina, poate fi incadrata in ambele categorii.
Intr-un fel, o folosesti, ai nevoie de ea, deci da, intra la util.
Insa, avand in vedere ca te poti deplasa de la punctul X la Y si cu o masina mult mai ieftina, poate fi scrisa si la o investitie inutila.
La fel si telefonul.

Ca barbat, nu stiu, nu prea am cumparat lucruri scumpe si inutile, bine, poate mi-am facut mofturile, dar sigur nu am cumparat ceva doar sa las acel ceva undeva aruncat prin casa.
Gen in cazul femeilor, cu posetele laughing Dar asta e doar o idee.

| J0B0MAT a răspuns:

Orga
Cel mai inutil, idk.

| Plato a răspuns:

"Cartea Rosie" a lui C.G. Jung, la cel mai scump lucru util. (Am exclus masina/casa)

| Darkmagic a răspuns:

La utile intra clar casa, undeva la 400.000+
Inutil cu brio e un costum, nu mai retin exact suma, e cu 2000+

| Endoryus a răspuns:

Masina
Telefonul