Întrebare recomandată | ExXify50 a întrebat:

Care este cheia ta spre fericire? Cum arata?

Răspuns Câştigător
| Eleonore a răspuns:

Esti fericit cand te cunosti pe tine insuti, stii ceea ce poti si iti cunosti capacitatea de devenire, dar iti accepti si slabiciunile. Esti fericit cand nu renunti ati urma visul indiferent de piedicile intalnite, cand intelegi ca rautatile celorlati cu care te intalnesti sunt de fapt slabiciunile lor si nu altceva, esti fericit cand nu uiti sa zambesti indiferent de vreme(interioara sau exterioara), esti fericit cand nu uiti sa fii cumsecade, omenos si amabil cu ceilalti..pentru ca doar binele daruit te poate face cu adevarat fericit, el se va intoarce la tine. Deci fericirea este in tine daca o cresti, ingrijesti sa existe.

| ExXify50 explică (pentru Eleonore):

Nu stiu daca a fost cel mai bun raspuns dar, a fost placut sa-l citesc.Multumesc tie si tuturor celor care au raspuns :*

54 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ca o poveste şi-o poezie frumoasă şi a mea.

| mgtow a răspuns:

Camionul de mare tonaj http://www.youtube.com/watch?v=Xv-owEK2H4A cand sofez.

| Bacemi a răspuns:

Cheia mea spre fericire este iubirea. Sa fiu lasat sa iubesc, iar actiunile celorlalti sa nu ma faca sa ma simt neiubit.

| Nastia a răspuns:

O biblioteca plina cu cartile pe care mi le doresc de mult timp.

| Chαяtreux a răspuns:

La ce iti trebuie cheie cand usa e deschisa?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Daca iL cunosc pe Dumnezeu.

| oompaloompa a răspuns:

Ori este verde si are semnul asta: $
Ori este rosu si are o inimioara:

| NeverSayNever a răspuns:

Cheia mea ar fi...ca toata lumea sa fie fericita si cheia cea mai importanta e familia pe care mi-o doresc fiind cu multi copii si impliniri.Dar a ta?

| ExXify50 explică (pentru NeverSayNever):

A mea? hmm..cred ca poti fi fericit doar daca iti doresti ceea ce ai deja asa nu poti fi dezamagit ca nu ai reusit.Desigur ca si eu aspir la lucruri marete dar chiar o sa reusesc sa-mi indeplinesc visele? Nu stiu..eu sper ca da ca altfel o sa fiu tare dezamagit..sunt o persoana optimista dar o sa fie greu ca sa pot fi ceea ce-mi doresc.happy

| NeverSayNever a răspuns (pentru ExXify50):

Conteaza sa crezi in visele tale si in tine si sa nu-ti pierzi niciodata speranta.

| Woodenpints91 a răspuns:

Ar trebui să existe o cheie spre fericire? Adică o cheie pe care o poţi pierde, deteriora sau ţi-o poate lua cineva cu uşurinţă?
Dacă e aşa, fericirea mea nici măcar n-are nevoie să fie ţinută sub cheie.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Lucrurile marunte, rasul si compania fetelor tongue

| RyGoLeTa a răspuns:

Robert Reamzylaughing
E frumos rau.

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Sa simt ca nu traiesc degeaba, sa fac ceva important iar lumea sa ma cunoasca pentru asta; Familia, prietenii si lumea, in general, sa fie fericiti.

| Serafir a răspuns:

E un vis ce il repet inainte de a adormi de cate ori am nevoie de el, pentru ca sa se implineasca e mai greu... asa pana cand se va arata acea "cheie " am sa mi-a imaginez doar.

| Shado15 a răspuns:

Handbal

| suităr a răspuns:

Eu sunt foarte fericita cand stiu ca a 2-a zi se intampla ceva neobisnuit sau care iese din comun...ma simt de parca as zbura:*

Răspuns utilizator avertizat
| KristalPop a răspuns:

Cheia mea spre fericire este alături de persoana iubită, să avem o situaţie materială acceptabilă (în primul rând).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Optimismul.bucuria de a trai.de a vedea, de a iubi, de a lupta cu problemele in viata, curizitatea de a cunoaste viitorul.

| blueheart a răspuns:

"Cheia" mea spre fericire e inima mea si un zambet frumos. Daca pot darui oamenilor din jurul meu un zambet atunci cand au uitat sa zambeasca, daca le pot incalzi sufletul cand au uitat sa iubeasca, asta e fericirea mea. Cheia e dragostea ce o port in mine, gandurile frumoase pentru cei pe care-i iubesc si zambetul cel de toate zilele. happy

| CryChristiAN a răspuns:

Sa stiu ca nu exista rautate in lume, stiinta sa ajunga ( si de-asemenea as dori sa adaug asta impreuna cu religia) sa obtina adevarul si de-asemenea noi pasi spre o lume mai buna. Iar aceasta lume buna sa se ajute ca fratii si surorile, fara conflicte provocate de rasisim, xenofobie si alte discriminari.

De-asemenea as vrea ca si geniul uman sa fie la cel mai superior nivel.

| 220V a răspuns:

Exista fericire?

| PotatoMustDie a răspuns:

Cheia mea spre fericire este rasul.

| MegamortX a răspuns:

Fericirea este efemeră...Nu ai nevoie de o cheie pentru aşa ceva.

| FrumoasaTa a răspuns:

La moment nu prea exista

Răspuns utilizator avertizat
| KnowEverything a răspuns:

Trebuie sa fie una dintre astea...
http://www.google.com/......tp?/imgres