| NothingNew a întrebat:

Care este culoarea vostra preferata si ce va spune despre voi? Cel mai detaliat si sensibil raspuns FUNDA + 4 VOTURI!

Răspuns Câştigător
| Rozette a răspuns:

Mie una imi place verdele:

Ochii mei sunt verzi, iar aceasta culoare a fost mereu in gustul meu. Eu ador de asemenea plantele, tot ce este verde. mi da o senzatie de liniste, in care pot sa ma aciuez, sa imi petrec timpul in caren ma simt ingnorata, trista, vulnerabila. Amregasit in culoarea aceasta culoarea amintirilor mele, dulci, amare... Pentru mine inseamna, cum am mai spus, un refugiu. Cand m-am nascut, mama mi-a daruit in inelas superb, turcoaz. Acum, nu stiu daca asta e "vina", dar stiu ca de atunci am iubit culorile care se trag din verde si chiar verdele.

Sper ca ti-a placut raspunsul. Oare am ghicit?

3 răspunsuri:
| madalynutza_8886 a răspuns:

Buna mie imi place urmatoarele culori :

Rosu

Personalitatile 'rosii' sunt pline de viata si pasionale, constituind o sursa de inspiratie pentru ceilalti. Pe de alta parte, aceste persoane sunt adesea nestatornice si pot parea ca fiind 'atotcunoscatoare'. Ii sperie ideea de a parea prosti in fata celorlalti, ceea ce ii determina uneori sa recurga la tot felul de mijloace pentru a impresiona si a ajunge in centrul atentiei. Atunci cand vrei sa ai parte de mai multa energie si simti ca ea te cam paraseste, solutia ideala este culoarea rosie.

Roz

Culoarea preferata a mai tuturor fetitelor... Persoanele 'roz' sunt inteligente, atente cu ceilalti si optimiste. Lor le 'pasa' si de ceea ce este in jurul lor. Le place sa ii binedispuna pe cei care ii inconjoara si adesea au un aer mai tanar decat sunt. Un dezavantaj al lor ar fi faptul ca adesea sunt nehotarate. Asociat cu dragostea si romantismul, rozul te poate consola dupa o despartire. De asemenea, in cazul copiilor s-a observat ca stimuleaza creativitatea.

Sper ca ti-am fost de ajutor pls funda + vot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastru deschis: Raceala, limpezime, puritate, adancime sau inaltime, imensitate, infinit.

| NothingNew explică:

@madalynutza, faptul ca vorbesti la general te da de gol. Tu ai cautat culorile pe net. Sa stii ca am gast si eu site-ul. Asa ca nu iti pot da funda.

@Adi, raspunsul tau nu e deloc sensibil, dar iti voi da totusi doua voturi pentru sinceritate.

@Rozette, ma bucur ca macar tu ai inteles intrebarea! Multumesc mult!