| laos a întrebat:

Care este definitia iubirii? prin ce se manifesta? gelozia este normala cand iubesti? si cum trebuie sa procedezi ca sa nu sufoci persoana de langa tine?

1 răspuns:
| Kristtine a răspuns:

După mine definiţia iubirii ar fi asta : "A iubi înseamnă a suferi şi cum mulţi se feresc să sufere puţini ştiu să iubească!".
Atunci când te îndrăgosteşti de cineva, inima îţi bate mai tare şi simţi nevoia să vorbeşti cu el, să îi atragi atenţia. Gelozia este normală, pentru că nu ai vrea să îţi vezi prietenu în mâinile alteia. Iar ca să nu sufoc persoana, îi ofer puţină libertate. să aibă timp să stea şi singură.