| Goooogle a întrebat:

Care este faza cu vanzatorii de la tarabe din piata care vand ineleg,bratari, cercei care spun ei ca sunt din argint? Sunt fake-uri sau chiar sunt din argint?

Răspuns Câştigător
| dydy262626262626 a răspuns:

Nu sunt din argint sunt di diferite materiale nevaloroase...fac acest lucru doar ca sa faca bani

5 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Dacă cetățenii care ți le vând sunt mai tuciurii așa la ten, s-ar putea să fie aur de conservă.
Dacă nu-s tuciurii, riscul cu 5%.

| Rakanishuu a răspuns:

Neah, nu sunt. Sunt din alte metale.

| Doctorfishadi a răspuns:

Nu sunt autentice, poate or exista si autentice insa 90 la suta sunt fake-uri. Tata a luat un lantisor de la ei pe 30 lei.Cand a ajuns acasa am constatat ca doar placuta lui era de argint nu tot lantisorul, dar na nu a fost o pierdere uriasa. Funda!

| davidrcv a răspuns:

Fake uri

| AndrrreaDeea a răspuns:

Daca iti cumperi de la tarabe un inel si te speli pe maini in timp ce porti inelul, in maxim 2 luni, inelul va fi negru