| m_6429 a întrebat:

Care este ideea principala a acestui citat : "Intrucat gandirea noastra este patrunsa de diferente si distinctii,urmeaza ca obisnuinta de a le folosi ne conduce la a le privi ca diviziuni reale, asa incat lumea va fi vazuta si traita ca fiind in realitate faramitata in fragmente." (David Bohm)?

1 răspuns:
| GreenBubble a răspuns:

Din ce am inteles eu se refera la faptul ca fiecare gandeste diferit fapt pentru care fiecare ne traim viata diferit, ne formam propriul mod de a privii lumea...