| Stelistul a întrebat:

Care este intelesul melodiei Maximilian-Sophie? Ce vrea sa transmita? http://www.youtube.com/watch?v=GsjgSxyvwrg&feature=relat ed

3 răspunsuri:
| Korrawi a răspuns:

Face o caracterizare ironica la adresa pitipoancelor. Pitipoanca, una de arata relativ bine, de la natura sau prin chirurgie estetica, cu orgoliu pana la cer, al carei singur scop este sa sece de bani barbatii care ii si au (haine, bijuterii, parfumuri, masini etc). Nu este exclus sa faca asta mai multor barbati in acelasi timp. Se termina banii, pleaca si pitipoanca in cautare de noi sponsori. De obicei abia stie sa lege 2 vorbe, e inculta, cu nivel de inteligenta redus, dar arata bine si presupun ca stie si ce face in dormitor. Exceptie sunt alea care si stiu sa puna deoparte din ce produc.

| InsanelyWicked a răspuns:

Intelesul este ca tipa o sa-ti ia toti banii si apoi o sa te insele pentru ca este sofisticata ^_^ lawl

| MaDuTzZzuu a răspuns:

Face aluzie la fetele care umbla doar dupa bani si care nu habar nu au ce e aia dragoste.