| mefree2fly a întrebat:

Care este prefixul statului Florida? Daca suni din Romania in Florida pe mobil, ce trebuie sa scrii inaintea numarului?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vezi daca functioneaza... 001 352 si adaugi apoi nr de telefon fix

| cooldreams a răspuns:

Depinde in ce parte a Floridei suni
239: Partea costală de sud-vest; ambele comitate Lee si Collier, partea de uscat a comitatului Monroe excluzand Florida Keys; dar incluzand localitatile Cape Coral, Fort Myers, Naples si Everglades,)
321: Orlando, Cocoa Beach, Saint Cloud si zona central-estică a statului;
323: Florence și Los Angeles
353: Gainesville, Ocala, Inverness, Dunnellon si centrul Floridei
386: Daytona Beach, Lake City, Live Oak, Crescent City nordul si estul Florida
407: Orlando, Cocoa Beach, St. Cloud estul si centrul statului Florida
754: Broward County: Fort Lauderdale, Hollywood, Coral Springs,
772: Vero Beach, Port Saint Lucie, Fort Pierce, Sebastian, Stuart si partea central estica
786: Miami-Dade County
850: Pensacola, Tallahassee, Panama City
863: (Lakeland, Avon Park, Clewiston, Bartow, Sebring, Winter Haven si partea central sudica
904: Jacksonville, St. Augustine, Starke, Green Cove Springs si nord-est
941: Gulf Coast sudul Tampa Bay: Manatee County, Sarasota County, si Charlotte County; include Bradenton, Port Charlotte, Sarasota, Punta Gorda)
954: Broward County: Fort Lauderdale, Hollywood, Coral Springs,