| LuccaToni a întrebat:

Care este salariul unui jandarm?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O fi urcat ceva, sa zicem 700€ poate 800€ sau peste 1000€ cu ore suplimentare, aia se scol pe la 2 dimineata ca sa mearga la 3 in baza sa planifice tactica pentru a prinde tigani si infractori periculosi. In Youtube cauta politisti de elita SIAS si iti faci o idee cum e viata printre ei

| RAY a răspuns:

Https://greatnews.ro/salarii-jandarmi-romani-venituri/
Salarii jandarmi Timiș
În luna mai 2018, jandarmii din Timiș au fost remunerați astfel:

– ofițerii cu funcție de comandă au primit între 2.481 și 7.809 lei
– ofițerii fără funcție de comandă au primit între 2.369 și 3.883 de lei
– subofițerii au primit între 1.266 și 3.178 de lei