| anonim_4396 a întrebat:

Care-i primul cuvânt care-ţi vine acum în minte?

104 răspunsuri:
| Kizei a răspuns:

Cancer

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

salut

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Salut domnule.

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

doamno*
şi salut din nou, domnule, bănuiesc.

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Eram sigur ca esti femeie, da mi-o fost prea lene sa mai editez. XDXDXDXD

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

nicio problemă.
alţii de pe site au crezut luni întregi că sunt băiat, deşi aveam poze cu fete sau pur şi simplu de fete la profil şi mai şi dădeam răspunsuri în care foloseam genul feminin când vorbeam la adresa mea, aşa cum făceau şi alţi useri care ştiau că sunt fată. deci e okay. te-am plictisit, aşa-i?

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu ai avut cu ce sa ma plictisesti. happy
Si eu am o poza cu o fata la profil dar nimeni nu mi-a zis ca sunt fata pana acum (cred...).
Probabil ca unii au crezut ca sunt fata dar nu mi-au zis, si poate ideea aia au luat-o din gusturile mele pentru anime (romance/drama/comedy), eu postand mult la benzi desenate.

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

şi-ţi place pe TePeU?
pare prietenoasă lumea pe aici sau măcar okay?
app, ce faci?
(sczz. că te tot întreb chestii, da' mă cam plictisesc şi am văzut că eşti oarecum nou pe aici ---nu că eu aş fi prea "veche"---)

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Mai sunt oameni, mai ales la tehnologie care sunt un pic mai. duri. In rest pare prietenoasa, mai ales la benzi desenate.
Ce fac.ce fac... pierd timpu' ce sa fac.
Incerc sa-mi fac far cry 4 sa mearga cu un low specs patch si nu prea reusesc.Probabil ca nu ai inteles nimic da nu-i bai.
Tu ce mai faci, cum o mai duci? big grin

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

să zicem că mă duce gându' la ceva, da' hai să zicem totuşi că n-am înţeles, e mai okay aşa.
şi câţi ani ai?

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

15, dar tot ma port ca un plod si cateodata ma mai simt si batran.
Tu?

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

tot 15, recent făcuţi.
idei de întrebări nu prea mai am şi oricum cred c-au fost destule...
aaaa, app, ai dat edit la răspunsul ăsta "Mai sunt oameni, mai ales la tehnologie care sunt un pic mai. duri. In rest pare prietenoasa, mai ales la benzi desenate.
Ce fac.ce fac... pierd timpu' ce sa fac.
Incerc sa-mi fac far cry 4 sa mearga cu un low specs patch si nu prea reusesc.Probabil ca nu ai inteles nimic da nu-i bai.
Tu ce mai faci, cum o mai duci?", adăugând ultimele 2 întrebări, nu?

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Da, am dat edit.
Am zis sa-ti si eu o intrebare ca mno. sa nu fi singura XD

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

o-kaaay.
dc mi-e somn la ora asta?

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Esti plictisita sau poate te-ai sculat de dimineata si nu ai dormit destul.
Si mie mi se mai intampla sa imi fie somn pe la 16-17 si mereu is ceva de genu MUST. STAY. AWAKE.

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

melodie nouă de la KSHMRrrrr. preferatu' meu din tăţi cei care fac muzică de genu'. yeheey... @-)
https://www.youtube.com/watch?v=LzVGvfBLEq0

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Melodia in general e okay, doar ca mie nu imi prea place genul asta de muzica.
Nightcore FTW

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

https://www.youtube.com/watch?v=mDpXo-NU5cM
şi mie nu-mi prea place nightcore-ul.
rock/ indie pop/ ceva/ în/ afară/ de/ manele/ îţi place?

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu stiu cum ai ajuns to la concluzia ca imi plac manelele.
Doar pentru ca imi place pitchul ala din nightcore si o melodie mai rapida asta nu inseamna ca imi plac menelele.
Imi place rock/deep house/electronic music/nightcore, asa ca nu ascult numai nightcore, (poate) dupa cum credeai tu.
Fiecare are gusturile lui in materie de muzica, no need to hate. :)
https://www.youtube.com/watch?v=vTsENowx2EI
https://soundcloud.com/......lyn-bailey
https://www.youtube.com/watch?v=3AjkFNJhf1s
https://www.youtube.com/watch?v=pCxROBAeHNU

Astea sunt 4 tipuri de melodii facute pe nightcore : electronic/remix/rock/si cum imi place mie sa-i zic emotional rock.

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

ăă, cred c-ai înţeles greşit sau m-am exprimat eu greşit lăsând loc de prea multe interpretări.
n-am zis că-ţi plac manelele şi nici n-am vrut să zic asta. nu ştiam ce genuri de muzică asculţi (pe lângă nightcore); curioasă fiind, m-am gândit să te-ntreb ce alte genuri mai asculţi şi te-am rugat să nu incluzi şi "manelele", în caz că ţi-ar fi plăcut; şi cam asta a fost faza. nu ştiu de unde ai dedus tu că aş fi zis eu că-ţi plac manelele. + ce treabă are nightcore-ul cu manelele? am şi eu puţin creier în cap încât să diferenţiez nişte genuri care sunt efectiv... diferite (scuzaţi că am folosit "diferenţiez" urmat de "diferite" cu câteva cuvinte mai încolo).
mai sunt oameni pe site cărora le place nightcore-ul şi cu care vorbesc, însă nu am comparat genul de care vorbim acum cu manelele, chiar dacă nu e pe gustul meu neapărat.
şi pe altă parte, ţi-ar fi putut place manelele şi nightcore-ul şi alt gen şi alt gen, eu ţi-am zis doar să nu-mi spui de manele, în caz că aveai de gând să faci asta. (necunoscând o persoană, nu pot ştii ce gen de muzică ascultă. manelele sunt, din păcate, o variantă pe care mulţi oameni aleg să o asculte; n-am de unde să ştiu că tu nu asculţi manele sau că un om necunoscut de pe stradă nu ascultă manele.)
ftw. ce mult am scris.
acum probabil chiar te-am plictisit.
cum te numeşti?

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Imi place cand cineva explica ce a zis sau chiar daca explica orice. Nu m-ai plictisit deloc.
Un om intelept (nu imi mai amintesc nimele laughing) a zis ca daca numai tu vorbesti o sa alfi doar ce stii deja asa ca asculta la vorbele cuiva.

Chiar dupa vreo 2 minute dupa ce am postat raspunsul ala m-am gandit : "ba vere, poate femeia asta zice sa nu ii zic de manele si nu isi bate joc de mine".
Veti tu, acum 1-2 ani majoritatea "prietenilor" isi bateau joc de mine pentru ce fac, ce imi place, ce muzica ascult, you know. chestii deastea.Am ajuns sa iau glumele prea in serios la un moment dat.

Back to the topic.
Numele meu fabulos este Laurentiu, Laur pe scurt.
Al tau?

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

scuze că n-am mai răspuns aseară, am încercat să stau trează (nu voiam să dorm... oarecum), da' uitându-mă la nu ştiu ce meci de fotbal la tv m-a luat somnul... hypnotized
Diana. (Diana -maria. da' nu contează)

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Vai doamne, eu abia acum m-am trezit.
Si cand ma gandesc ca trebuie sa ma trezesc la 6:30 cand merg la liceu >.

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

da' leneş eşti. =]]
eu la 5-6 m-am trezit.
şi la liceu cred că fac tot după-amiază.

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Okay wtf nu mi-a scris tot raspunsul care ti l-am dat inainte.
Am mai vrut sa zic ca in japoneza Diana s-ar traduce Megumi care inseamna zeita. Boring facts XD

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

zeiţa Diana... parcă Diana era zeiţa vânătorii mai demult în Grecia sau ceva de genu'
app, îmi place numele tău

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Un prieten a gasit ca numele meu ar insemna Satan laughing
Speculatii peste speculatii, oricum numele meu nu poate vi scris in japoneza... cred.

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

dacă chiar înseamnă "satan", e şi mai mişto numele

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

So. de unde esti?
Recent inplinind 15 ani probabil ca treci pe a 9-a.Cum ti s-a parut la examene si ce note ai luat?
Eu am luat 9.95 la mate si 7.80 la romana XD

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

nu obişnuiesc să zic nimănui de pe net de unde sunt, să zicem doar că-s dintr-un oraş din moldova. (moldova- regiunea din românia, nu republica). tu?
10 - mate; 9, 60 - română

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu-ti dai datele personale, imi place genul asta de gandire.
Eu sunt din vest, jud Hunedoara, Brad. Nu am mari probleme cu locatia, adica mno de Brad mai apartin cateva comune.

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

şi cum e pe acolo?
la mine e okay oraşul, chiar fain, numa' că-s cam mulţi oameni ciudaţi pe aici... :?

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

E cald >.<
Nici p-aici nu e urat orasul, de oameni "cuidati" nu stiu, nu prea ies afara din casa.
Fiecare om e cuidat in felul lui, mai sunt si deastia care intrec masura da na... ce sa le faci?

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

şi aici e cald. am fost pe la ora 10 la bibliotecă să duc nişte cărţi şi mă topeam. parcă eram într-un cuptor.
mă bucur c-am ajuns acasă. nici nu mai ies din casă până pe la 19:00 (atunci merg la alergat. cred sau sper).

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

E bine ca imi mentii conditia fizica si faci exercitii, fugi sau faci si tu ceva.
Uite ca eu mi-am propus vara asta sa mai fug si eu aproape in fiecare zi si abia am mers de 3 ori cu bicicleta cand nu aveam curent straight face

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

eu am ieşit ieri cu bicicleta xD
era ora 17:00 când am ieşit, şi în 5 minute eram deja transpirată.

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Prima data cand am iesit si eu afara sa fac ceva cu viata mea (sa duc gunoiu') m-am impiedicat si m-am julit fix in mijlocul fruntii.De atunci nu mai ies afara :[.
Tu ce hobbyuri ai? Iti plac serialele/anime-urile?
BTW am gasit o melodie care poate o sa-ti placa, eu o ador

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

asta-mi aminteşte de mine la 9 ani... hypnotized nu ştiu cum am reuşit să cad pe spate de pe gardul de care mă rezemam (gardul era d'ăla "scund"). şi m-am lovit la spate, tare, eram tătă zgâriată (pe atunci purtam "maieuri" d'alea strâmte şi roz şi... iacs). faza asta o fost cu o zi înainte de ziua mea de naştere. m-am dus cu o faţă de căţeluş în casă, i-am zis mamei ce-am păţit (eram foarte speriată. credeam c-o să mă pedepsească sau ceva), iar ea mi-a răspuns plictisită: bine. schimbă-te şi tai-o afară. straight face
sincer, nu-mi plac serialele/ anime-urile/ filmele. (da. ştiu, sunt naşpa) nu-mi place să stau o oră/ două/ trei în faţa unui ecran şi să văd invenția altora, mai ales dacă sunt singură. singurul film la care m-am uitat singură şi mi-a plăcut a fost divergent/ insurgent.
în rest n-am cine ştie ce hobby-uri. în mare parte a timpului meu liber ascult muzică, alerg, uneori citesc, scriu (versuri/ ce-mi trece prin cap), desenez (nu foarte des în ultima perioadă)... chestii tipice... tu ce hobby-uri ai?
care-i melodia?

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

AI UITAT LINKUL WTF :))
Vaaaai. om prost.
https://www.youtube.com/watch?v=uBG2FkwOOwQ

Hobbyuri...joc League of Legends la greu, ma uit la Anime. Am inceput sa ma uit la anime-uri din octimbrie anul trecut si am strans peste 250 :| (no lifer intensifies). Imi place mult matematica si vreau sa invat sa programez.
Am mai inceput sa scriu o "poveste" intru-un notepad dar de ceva timp nu am mai scris nimic :)).
As vrea sa "invat" sa desenez, nu prea am mult talent dar na. ce sa si faci.

| Kizei a răspuns (pentru KillMePlease):

Live Your Life e okay, vad ca iti plac melodiile care au un drop.
Fix alea cu drop nu mi le prea plac mie.
Cum spuneam, fiecare cu preferintele lui.

| KillMePlease a răspuns (pentru Kizei):

=]]
faină faza...

| LoveBlueSky a răspuns:

Cap

| TeodoraDora a răspuns:

Libertate.

| Killthem a răspuns:

Răbdare

| MaximilianVirus a răspuns:

Muzica.