| Fritsa a întrebat:

Care profil este mai bun? Bilingv engleza sau filologie?
Nu pot sa ma decid crying

4 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Daca te pricepi foarte bine la engleza, du-te la Bilingv engleza daca nu la filologie. e simplu

| Doddel a răspuns:

Daca te pricepi foarte bine la engleza, du-te la Bilingv engleza daca nu, la filologie. e simplu
la bilingv stii si tu ca faci mai mult engleza si asta e bine daca iti place atat de mult. Peace.

| seby19 a răspuns:

E cam aceeasi treaba, doar ca la bilingv ai mai multe ore de engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bilingv engleza, pentru ca ai foarte mare nevoie sa cunosti bine o limba straina (cel putin una), iar aici faci cel putin 4 ore de engleza (numarul de ore va creste odata cu trecerea intr-o clasa superioara). In plus, in fiecare an vei avea o ora de optional, la care vei studia istoria, geografia, cultura si civilizatia Marii Britanii. Eu sunt clasa a XI-a la acest profil si nu regret deloc!