| anonim_4396 a întrebat:

Care sistem de operare dintre Windows și Android e mai popular pentru tablete?

5 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Pai pentru tablete ar fi Android.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Android fara dar si poate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca prefer interfata android, este mai fluenta si suporta aplicatii mai multe care mi.ar face viata mai simpla. Nu stii care e rolul tabletelor? Este un telefon cu o suprafata tactila mai mare, oferindu-ti un confort mai bun. Filmele, stirile, videoclipurile, totul se vede mai bine pe un ecran mai mare. Au loc sa fie adaugate mai multe optiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si in plus, adevaratul potential al unui windows este cel destinat pentru laptop-uri si pc-uri. Iar acolo iti trebuie tastatura. Androidul este facut sa fie folosit tactil. De ce nu.ti iei laptop daca ai nevoie de windows cu multe optiuni?

| oglindasultanului a răspuns:

Android pentru ca "lumea e saraca", dar daca ai o tableta destul de mare, merge win ca un pc.